"פעולת המרי האזרחי הגדולה ביותר בתולדות קנדה"

תהלוכת מחאה שנערכה השבוע בעיר מונטריאול בקנדה, ואשר בה השתתפו מאות אלפי בני אדם, הוכתרה בתור "פעולת המרי האזרחי הגדולה ביותר בתולדות קנדה", לאחר שהמשטרה הכריזה עליה כבלתי חוקית על סמך חוקי חירום חדשים שאושרו לפני שבוע. הסטודנטים שארגנו את התהלוכה נדרשו על ידי המשטרה לשלוח מראש את המסלול המתוכנן של צעדת המחאה – וזו המפה ששלחו למשטרה.

התהלוכה, שנערכה לציון מאה ימים להקמת תנועת ההתנגדות להעלאת שכר הלימוד באוניברסיטאות במחוז קוויבק, זכתה לתמיכה ציבורית נרחבת לאחר שממשלת המחוז העבירה ימים ספורים קודם לכן, חקיקת חירום המגבילה את הזכות להפגין.

חוק החירום החדש קובע בין השאר כי כל מחאה ציבורית בה ישתתפו יותר מ-50 בני אדם תחייב את המארגנים למסור תוכנית מפורטת ולוח זמנים של ההפגנה לפחות שמונה שעות מראש. יתר על כן, המשטרה רשאית לשנות על דעת עצמה את כל אחד מחלקי התוכנית שהגישו המארגנים, ואי ציות להחלטתה משמעו כי המחאה תהפוך לבלתי חוקית. חוק החירום החדש גם הגדיל באופן משמעותי את הקנסות המוטלים על משתתפי הפגנות לא חוקיות, ומי שמעודד השתתפות במחאות אלו.

למרות חוק החירום נמשכות הפגנות הסטודנטים במונטריאול, וביום רביעי, ה-23 במאי, נעצרו למעלה מ-500 בני אדם. שימוש ללא אבחנה שעושים השוטרים בגז מדמיע, אף הוליד "כוכבת" חדשה – שוטרת מספר 728 – שהזכירה לרבים את "קצין בועות סבון" שזכה לתהילת עולם בהפגנות בפסגת G20 שהתקיימו בטורונטו לפני שנתיים.

ב-18 במאי 2012 אישר הפרלמנט של מחוז קוויבק בקנדה את חוק 78, המטיל הגבלות קשות על עריכת הפגנות וקנסות כבדים על העבריינים. מאז, מדי יום בשעה 20:00 בערב, יוצאים התושבים במחאה לרחובות ולמרפסות ומכים בסירים ומחבתות. "תאמרו להם, שזה היה דחף טבעי שהביא אותנו לכאן. חוסר הזהירות שכה נחוצה מעת לעת" (תרגום מלא של מילות השיר).

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew