פייסבוק צינזרה קריקטורות נגד גזענות

הרשת החברתית פייסבוק צינזרה שתי קריקטורות שהעלה המאייר מיש רוזנוב לעמוד הפייסבוק שלו בתגובה לגל האלימות והגזענות ששטף את ישראל באביב 2012, דיווח אתר ynet. האיור הראשון שהוסר, "בעיית דימוי עצמי", פורסם על ידי מיש בתגובה לאלימות נגד פליטים ומהגרי עבודה בדרום תל אביב, ועורר דיון סוער ברשת החברתית.

הקריקטורה השנייה שצונזרה על ידי פייסבוק, "הצבר הירוק", מציגה פארודיה על גיבור-העל "הענק הירוק" – דמות של אדם שאינו שולט על כעסו, ובכל פעם שהוא שמתעוררת חמתו – הופך ליצור ירוק ומפלצתי. "השתמשתי בדמות כאלגוריה לתכונה הישראלית של שימוש בכוח בלתי פרופורציוני כאמצעי הראשון והאחרון לפתרון כל בעיה", הסביר מיש.

ההסבר היחיד שסיפקה פייסבוק להחלטה לצנזר את איוריו של מיש היה הודעה לקונית לפיה התוכן שהעלה מפר את כללי הקהילה של פייסבוק, ושאם הדבר ימשיך, חשבונו ייחסם.

עדכון: הקריקטורה "הצבר הירוק" הוחזרה לעמוד פייסבוק של מיש בצירוף התנצלות של פייסבוק. "בעיית דימוי עצמי" עדיין נעדרת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew