צווי הריסה ל-52 מבנים בכפר הפלסטיני סוסיא

המינהל האזרחי מסר צווי הריסה ל-52 מבנים ואוהלים בכפר הפלסטיני סוסיא בדרום הר חברון, ובהם מרפאה, גן ילדים, מבנה תשתית לחשמל סולארי, ומבנה המשמש את מרכז סוסיא ליצירה ולמידה. ישראל מעולם לא אישרה תוכנית מתאר לכפר, ובשל כך הכפר אינו מחובר לרשת החשמל, ותושביו נאלצו לבנות את בתיהם בלא היתרי בנייה. מבנים אלה הם מושא צווי ההריסה החדשים.

הצווים הוצאו בעקבות עתירה לבג"ץ שהגישו הנשמות הטובות מעמותת הימין "רגבים", בדרישה לזרז את צווי ההריסה שהוצאו לכפר. השופטים, ובראשם נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, נענו לעתירה.

עמירה הס דיווחה בעיתון "הארץ" כי העימות על השליטה בקרקעות בסוסיא נמשך יותר מ-25 שנה. ב-1986 הוכרזו שטחי הכפר המקורי "גן לאומי", ותושביו גורשו לחלקותיהם החקלאיות הסמוכות. ב-2001 גורשו התושבים בשנית בידי כוחות צבא ואזרחים ישראלים והמערות והפחונים שבהם גרו נהרסו.

בשנת 2010 נפתח בכפר סוסיא מרכז יצירה ולמידה, שמטרתו לחזק את סוסיא כקהילה ולטפח את הקשר בין פלסטינים, ישראלים ומבקרים מחו"ל. החזון שהנחה את פעילות המכרז הוא לתת במה ללמידה וליצירה הנובעת מחיי היומיום ומשתלבות בהם, ולפתח מוטיבציה יצירתית להתמודדות עם הכיבוש ועם בעיות חברתיות מקומיות.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew