אל עראקיב נהרס בפעם ה-96; התושבים מבקשים להיכלל בספר השיאים של גינס

פקחי מינהל מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה, בליווי כוחות משטרה, הרסו את מה שנשאר מהכפר הבדואי אל עראקיב בפעם ה-96 בתוך חמש שנים. הריסת הכפר, הנמצא סמוך לרהט ואשר אוכלוסייתו מונה כ-500 תושבים, משפרת את הסיכוי לכך שספר השיאים של גינס ייעתר לבקשת תושביו להכליל את אל עראקיב ברשימת שיאי העולם בתור הכפר שנהרס הכי הרבה פעמים על ידי רשויות מדינה כלשהי.

במהלך אין ספור הפעמים שבהם נהרס אל עראקיב מאז יולי 2010, הקפידו אנשי הסיירת הירוקה גם לעקור את כל העצים בכפר. זאת, על רקע כוונת הקרן הקיימת לנטוע על אדמות הכפר את "יער הטלוויזיה של אלוהים" שנתרם על ידי הארגון הנוצרי האוונגליסטי האמריקאי God TV.

כל שבטי הבדואים שחיו על אדמותיהם באזור אל עראקיב פונו בראשונה על ידי הרשויות הישראליות בתחילת שנות החמישים. נציג השלטון הצבאי הודיע אז לבדואים כי הצבא צריך את המקום לאימוניו, והבטיח את חזרתם לאדמותיהם לאחר חצי שנה.

אלא שההבטחה לא קוימה, ובמקום זאת חוקקה ישראל בשנת 1953 את חוק רכישת מקרקעין, אשר באמצעותו העבירה המדינה את אדמות הבדואים לרשותה. בהמשך, בשנת 1965, העבירה הכנסת את חוק התכנון והבנייה, שבמסגרתו הוכרז האזור כאסור לבנייה, ובכך נאסר למעשה על פי חוק על תושבי אל עראקיב לבנות בתים על אדמתם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew