למה אסור לחרדים להתגייס

במהלך טבח דיר יאסין, כפי שעולה מעדותו של ד"ר מאיר פעיל, נחלץ הציבור החרדי של 'גבעת שאול' להגנה על אנשים ערבים שעמדו להיות מוצאים להורג בידי הכוחות הציונים.

הם, כמובן, לא יכלו לצאת בכוח הזרוע, אך הם יצאו בכוח המוסר וצעקו לעבר הטובחים: "רוצחים, גזלנים"! הטובחים כינסו מאתיים וחמישים בני אדם במבנה ציבורי, ביניהם נשים וילדים, ורצו לפוצצו על יושביו. החרדים הפצירו בהם: "רוצחים, גזלנים"! ובלמו את התכנית השטנית.

איני יודע, כמה פעמים לפני כן בהיסטוריה היהודית, יהודים היו יכולים לקיים כך את חובת המחאה, כיוון שמקרב שמונים דורות של יהודים לא יצאו תועבות כאלו. על מיליונית מכך ייאמר: "לא ייעשה כן במקומותינו". צ'רצ'יל אמר לפני כניסתו לכהונה השנייה, שנדמה לו שכל חייו לא היו אלא בשביל הרגע הזה.

וכך היהודים יראי השמיים היו יכולים לחוש, שהלכות מצוות המחאה, כאילו נלמדו שמונים דורות בדיוק בשביל הרגע הזה. ברגע הזה יהודים יראי שמיים בלמו את שפך הדם וחילול השם הגדול שנוצר בידי יהודים, שרצו לבצע מהפכה ביהדות בשם אידיאולוגיה שוביניסטית שייבאו מאירופה בימיה האפלים. איפה אלו, ואיפה אלו?

אותם יהודים יראי שמיים צריכים להיות מקור השראה המסמן דרך. אבל עם הזמן דרכם נזנחה, ולדרך זו יש לחזור.

הצבא הישראלי, החומד לחטוף את בחורי הישיבות לשורותיו, מבצע פשעים, רומס את הלוח השמאלי של עשרת הדיברות ומחלל שם שמיים ברבים. הוא פושע בשפיכות דמים ובגזל ובהפרת אמנות שנחתמו עם אומות העולם.

קול המחאה של הציבור החרדי אינו נשמע. אי המחאה היא גם הפקרת עשוקים ביד עושקם, גם השחתת היהדות, גם חילול השם שאין לו שיעור וגם סיכון הדורות הבאים של היהודים, שפשעי מדינת ישראל עלולים להיפקד עליהם בידי אנטישמים.

אותם חרדים שהצילו ערבים בטבח דיר יאסין, הם אות ומופת לכל אדם. הם במעלת חסידי אומות העולם. יש ללמוד מהם. יש לתבוע מכוחות הכיבוש את הפסקת הפשעים השוביניסטים כלפי הערבים. יש למחות כנגד.

אסור בתכלית האיסור להתגייס לצבאם. יש להפסיק את הנח"ל החרדי. מתוך מחאה זאת על הפשעים הלאומניים כלפי הערבים אולי תוכל גם לצמוח רפואה ליחסים בין היהודים בישראל.

עוד באותו עניין...
ונקדשתי בתוך בני ישראל
האגודה לשמירת עולם התורה מגזירת הגיוס
צה"ל מאכט פריי
למען הציל
שיחה על שיחה
נמרוד הלפרן על פי חורחה לואיס בורחס
איך ישראל מעלימה ראיות לנכבה?
הגר שיזף | מוסף הארץ

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew