קו 4

זה היה בתל אביב, בשנותיה הראשונות של המדינה, כאשר הקואופרטיבים עוד היו בשיא כוחם, והעובדים היו אדונים לגורלם.

ביום אביבי שטוף שמש ויפה במיוחד, אוטובוס קו 4 של קואופרטיב דן עשה את דרכו במסלולו הרגיל, כאשר לפתע – מול קולנוע מוגרבי, בפינת הרחובות אלנבי ובן יהודה – עצר הנהג את האוטובוס באמצע הצומת. הוא סינן קללה עסיסית ביידיש, פתח את דלתות האוטובוס, ויצא החוצה אל קרני השמש.

הנוסעים הביטו בו תחילה המומים, אולם אז החלו למחות בקולניות. אחד מהם קם ממקומו והחל לצפצף בצופר האוטובוס. לאחר כמה צפצופים קצרים, לחץ בכל כוחו על הצופר, שהשמיע צפירה מתמשכת; אולם נהג האוטובוס, אשר מאס בעבודתו, התעלם מהצפירה, והמשיך לצעוד במורד רחוב אלנבי לכיוון הים.

במשך דקה, ישבו הנוסעים הנדהמים בשתיקה. זוג קם ממקומו וירד מהאוטובוס. ואז, מירכתי האוטובוס, צעדה קדימה אישה גדולת גוף, עמוסת סלי ירקות, ובלי אומר התיישבה במושב הנהג, והכניסה להילוך את המנוע.

האוטובוס המשיך במסלולו, תוך עצירה בכל התחנות, עד שהאישה הגיעה לתחנה שלה וירדה. נוסע אחר תפס את מקומה לכברת דרך נוספת, ואז נוסע נוסף, ועוד אחד, וכך המשיך במסלולו אוטובוס קו 4, עד שהגיע לתחנתו הסופית.


אלתור ותרגום חופשי של "אבל מי יוריד את הזבל אחרי המהפכה?" מתוך החוברת "נלחמים על חיינו" (תרגום לעברית) של הקולקטיב האנרכיסטי האמריקאי crimethInc.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew