אמני רחוב נגד משטרת המותגים

מאות אנשי "משטרת המותגים" פושטים בימים אלה על רחובות בריטניה כדי לאכוף את הבלעדיות של הספונסרים התאגידיים הרשמיים של האולימפיאדה – בהם מקדונלדס, קוקה קולה, אדידס ופרוקטר אנד גמבל – בשימוש בסממנים האולימפיים.

נציגי "משטרת המותגים" יאכפו את האיסור על קישור בין מילים או סמלים שעשויים לרמוז על שותפות רשמית עם המשחקים, ובכלל זה הביטויים "אולימפיאדה", "משחקים", "2012", "לונדון", "קיץ", "זהב", "כסף" ו"ארד". כל חיבור של שתיים ממילים אלו צפוי לגרור תביעות משפטיות נגד העבריין וקנסות של 20,000 ליש"ט (125,000 שקל).

בין צעדי האכיפה שכבר הספיקה לבצע "משטרת המותגים": הוראה לאישה בת 81 שסרגה סוודרים לבובות עם הכיתוב "בריטניה 2012", שאותם תכננה למכור כדי לגייס כספים לכנסייתה, לחדול מכך; איסור על פאב לרשום את שעות שידורי הטלוויזיה מהאולימפיאדה על לוח מכיוון שהופיע עליו שם של בירה שאינה נמנית על הספונסרים הרשמיים;

איסור על מכירת עוגות עם קישוטים שמזכירים את האולימפיאדה; דרישה מבעלת חנות פרחים לפרק זר מיוחד שהרכיבה בצורת הלפיד האולימפי; ואיסור על מסעדה להציע מנה ששמה קשור למשחקים האולימפיים.

יתר על כן, בכל האתרים שבהם ייערכו תחרויות אולימפיות, נאסר על דוכני מזון להגיש צ'יפס כדי למנוע פגיעה ברווחי מקדונלדס, אשר הקימה לצד האצטדיון האולימפי את הסניף הגדול ביותר שלה בעולם.

בה בעת, מלוא היקף סמכויותיה של "משטרת המותגים" טרם עמד למבחן. כך למשל, בימים האחרונים עלתה אפשרות כי המגזין הבריטי "ספקטייטור", אשר פירסם כתבת שער תחת הכותרת "צנזורה אולימפית" על האיסור הגורף על שימוש בסמלי ומילות האולימפיאדה, ייקנס עקב ציור שמופיע על שער כתב העת הכולל את סמל חמש הטבעות האולימפי.

אפשרות נוספת שעומדת על הפרק היא לאסור על צופים שיגיעו לצפות בתחרויות אולימפיות ללבוש בגדים או פריטי לבוש הכוללים מסרים מסחריים של מותגים שאינם נמנים על הספונסרים הרשמיים של המשחקים האולימפיים, לפי מאמר שפורסם במגזין "ואניטי פייר".

אמני רחוב משיבים מלחמה

עם זאת, הצפת רחובות בריטניה בנציגי "משטרת המותגים" במטרה להגן על רווחי התאגידים, גררה תגובת נגד מצד קולקטיב אמני הרחוב הבריטי Brandalism. עשרות אמני גרילה של הקולקטיב פתחו בשבוע החולף במתקפה על שלטי חוצות בחמש ערים שונות בבריטניה, בהן לונדון, במטרה "להתעמת עם ענף הפרסום ולכבוש חזרה על הנוף החזותי שלנו".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew