זה לא צדק, זו נקמה

אני נמצא כעת במקום כלשהו על פני כדור הארץ שבו אני חש בנוח, מקום בטוח ומרוחק ממזימותיהן של ממשלות שמעלימות עין מפגיעה בבעלי חיים ימיים.

ממשלת גרמניה טוענת שמעלתי באמונה בכך שעזבתי את גרמניה לאחר שחרורי בערבות, אולם הממשלה היא זו שמעלה באמוני עוד קודם לכן. פוליטיקאים גרמנים קיבלו החלטות פוליטיות עוד בטרם התקבלה פסיקת בית המשפט, ובזמן שהייתי במעצר בגרמניה, ניהלו היפנים משא ומתן עם גרמניה לגבי הגשת בקשת הסגרה נגדי מצד יפן המבוססת על ראיות מפוברקות שסיפק איש צוות לשעבר של "רועה הים" בשם פיט בתיון.

בשנת 2010, ספינת ציד הלווייתנים היפנית "שונן מרו 2" התנגשה בכוונה בסירת המרוץ המהירה של ארגון רועה הים, "עדי גיל", הרסה אותה, וכמעט הרגה שישה בני אדם. רב החובל של הספינה היפנית אפילו לא נחקר בעקבות המקרה, הם לא שילמו פיצויים ולא הוגשו אישומים נגד איש מהם. עם זאת, הם כן לקחו את רב החובל של "עדי גיל", פיטר בתיון, חזרה איתם ליפן, והוא הסכים לשתף פעולה איתם וללתת עדות כוזבת בה הוא מאשים אותי באחריות לתקרית, למרות תיעוד וידיאו שמראה ההפך.

הצלחנו לגרום לתעשיית צייד הלווייתנים של יפן הפסדים של עשרות מיליוני דולריים, ובאוקטובר 2011, הם לקחו כ-30 מיליון דולרים מכספי קרנות שיועדו לסיוע לנפגעי הצונאמי, ומימנו בעזרתם הגשת תביעות משפטיות נגדנו בבתי משפט בארה"ב, עריכת תחקירים לאיתור נקודות התורפה שלנו, והגברת האבטחה הימית ביפן.

נקודת התורפה שהם מצאו היתה תקרית בת עשור שהתרחשה בים הפתוח במימיה הטריטוריאליים של גואטמלה בשנת 2002. האישומים במקרה נוגעים לסעיף של הפרת חוקי השיט בשל התזת מים מצינורות על ספינת דיג מקוסטה ריקה שעסקה בציד כרישים בלתי-חוקי. כל ההתנהלות שלנו באותו מקרה התבצעה באישור ממשלת גואטמלה, ומוצגת בסרט התיעודי עטור הפרסים "ים כרישים".

יפן כבר ניסתה בעבר להביא למעצרי בעזרת אינטרפול בעקבות תקרית בתיון, אולם אינטרפול דחה את בקשתה להוציא נגדי צו מעצר, ורק הסכים לדווח ליפן על תנועותיי בין מדינות.

בדצמבר, נפגשו נשיאת קוסטה ריקה וראש ממשלת יפן. בנובמבר 2011 עוד השתתפתי בפסטיבל סרטים בהמבורג מבלי שאיעצר בגרמניה. בחודש מארס נסעתי לספרד וצרפת ללא כל בעיה. אולם במאי 2012, נעצרתי בגרמניה על בסיס צו מעצר בינלאומי שהוציאו שלטונות קוסטה ריקה. ומה שהתברר הוא שקוסטה ריקה, כמו יפן, הגישה בקשה לאינטרפול להוציא צו מעצר נגדי, אולם הבקשה נדחתה.

עם זאת, גרמניה – שכלל אינה חתומה על הסכמי הסגרה עם קוסטה ריקה או יפן, החליטה לעצור אותי על בסיס מה שהם כינו הסכם דו-צדדי עם קוסטה ריקה. דבר זה, כמובן לא חמק מעינה של יפן אשר מיד החלה במגעים עם גרמניה לגבי הגשת בקשה להסגרתי. גרמניה החליטה להיעתר לבקשת יפן ב-23 ביולי 2012. מקורות אמינים הזהירו אותי יום קודם לכן.

במקרה של קוסטה ריקה, יש בידי ראיות מצולמות ושני תריסר עדים, ועל כן האמנתי שהצליח לנצח במשפט מול תביעת ציידי הכרישים. מקור הדאגה היחיד שלי היה שרשויות קוסטה ריקה יעבירו אותי לידיה של יפן. באשר ליפנים, אם הם יעצרו אותי, אין ספק שהם לעולם לא ישחררו אותי.

מכיוון שזה המצב, נותרה לי רק אפשרות אחת: החלטתי לצאת מגרמניה מיד.

אחרי כל השנים שבהן פעלתי להגנת ושמירת בעלי חיים ימיים, ואשר במהלכן לא גרמתי ולו לפציעה של אדם אחד, ורק שיבשנו פעולות שהוגדרו כבלתי חוקיות על פי חוקי הגנת הסביבה הבינלאומיים, מגוחך בעיני שיפן יכולה להגיש נגדי אישומים לאחר שהרסו סירה בשווי שני מיליון דולר, פצעו איש צוות וכמעט הרגו חמישה נוספים.

אני מאוד מאוכזב מממשלת גרמניה. ברור לי שממשלת גרמניה קשרה קשר עם יפן וקוסטה ריקה כדי לעצור אותי ולהסגיר אותי לידי היפנים. מבחינתי, ברור שהם קיבלו החלטה פוליטית להסגיר אותי לידי היפנים עוד בטרם התקבלה החלטת בית משפט בעניין. כל הגרמנים שפגשתי הביעו תמיכה במעשים שלי. לא פגשתי ולו אדם ביקורתי אחד ברחובות, בבתי המשפט, בתקשורת או בכל אירוע בו השתתפתי. אפילו המשטרה ואנשי בית המשפט הביעו תמיכה.

אני אסיר תודה על התמיכה לה זכיתי בגרמניה ובמיוחד למקורות האוהדים שסיפקו לי את המידע לגבי ההחלטות שהתקבלו וההחלטה הפוליטית להיעתר לדרישה היפנית ולהסגיר אותי.

מלכתחילה לא היה מדובר פה בקוסטה ריקה. אלו היו היפנים לכל אורך הדרך.

התעמתנו עם ציידי הלווייתנים היפנים במשך שמונה עונות ציד והשפלנו אותם בים הפתוח, וחשוב מכך סיכלנו את הרווחים הבלתי חוקיים שהם גורפים מהרג לווייתנים בשמורת הטבע של האוקיינוס הדרומי.

לא מדובר כאן בצדק, אלא בנקמה. זהו סיפורה של קבוצה קטנה של מתנדבים מסורים שנאבקים נגד מעצמת-על כלכלית ונגד ציד בלתי חוקיים של לווייתנים שמגלגל מיליוני דולרים ואשר מתבצע באזור שבו לווייתנים אמורים להיות מוגנים. העניין כאן הוא לחשוף את האמת על הכוחות הכלכליים והפוליטיים המעורבים.

קוסטה ריקה וגרמניה בסך הכל היו כלי משחק בניסיון היפני להשתיק את ארגון רועה הים, ולעצור את מסע ההתנגדות השנתי שלנו נגד פעילות ציד הלווייתנים הבלתי חוקי שלהם.

אני יודע שהציידים הבלתי חוקיים של הלווייתנים ביפן ימשיכו לנצל את כל הערוצים האפשריים כדי לעצור אותי. עם זאת, שוב הצלחתי לחמוק מהם ואנסה להמשיך להקדים אותם בצעד אחד, לא משנה מה הסיכונים והמחיר הכרוכים בכך.

אני יכול לשרת את המטרה טוב יותר בים הפתוח מאשר בתא כלא יפני, ובכוונתי להמשיך לעשות זאת. בחודש דצמבר, הספינות שלנו יפליגו זו הפעם התשיעית לשמורת הלווייתנים באוקיינוס הדרומי כדי להתנגד לציידי הלווייתנים הבלתי חוקיים של יפן. המסע הפעם יזכה לכינוי "מבצע אפס סובלנות" ושוב נעמיד בסכנה את הספינות שלנו ואת עצמנו בניסיון לעצור את שודדי הים הללו ואת הטבח חסר הרחמים שהם מבצעים בענקים העדינים של הים.

עוד באותו עניין:
פול ווטסון נמלט ממעצר בגרמניה
פעולה ישירה עובדת: יפן ביטלה את ציד הלווייתנים
פיראט אקולוגי: סיפורו של פול ווטסון
כל ילד וילדה כותבים לאסירה
החזית לשחרור בעלי-החיים: מי, מה ולמה?
מדריך החבלה של החתול השחור

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.