"ההפצצה תתחיל בעוד חמש דקות"

נשיא ארה"ב, רונלד רייגן, הוקלט ב-11 באוגוסט 1984 כשהוא אומר את הדברים הבאים: "אמריקאים יקרים, אני שמח לבשר לכם היום, שחתמתי על חוק, שיוציא את רוסיה מחוץ לחוק לעד. ההפצצה תתחיל בעוד חמש דקות".

רייגן, שנערך באותה עת לנאום הרדיו השבועי שלו, אמר את הדברים בבדיחות הדעת בעת בדיקת סאונד לפני הנאום, מבלי לדעת שהדברים מוקלטים. הבדיחה היתה למעשה פרודיה עצמית על שורת הפתיחה של נאומו המתוכנן באותו יום: "אמריקאים יקרים, אני שמח לבשר לכם היום, שחתמתי על חוק, שמעניק לקבוצות תלמידים דתיות את הזכות לקיים פגישות בתחום בית הספר גם מחוץ לשעות הלימודים, בדומה לזכות של קבוצות תלמידים אחרות לעשות זאת".

עם זאת, הבדיחה של רייגן לא ממש הצחיקה את הסובייטים, ואף גרמה להעלאת רמת הכוננות של צבא ברה"מ במזרח הרחוק. מצב החירום שעליו הכריז הצבא בוטל כעבור מחצית השעה. "ברה"מ מגנה את התוקפנות חסרת התקדים שהפגין נשיא ארה"ב", נאמר בגינוי לבדיחה שפורסם בסוכנות הידיעות הממשלתית של רוסיה בעקבות האירוע. "התנהגות מסוג זה אינה הולמת את האחריות העצומה בה נושאים ראשי מדינות גרעיניות ביחס לגורל בני עמם והאנושות כולה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew