שלטי גרילה נגד בנק ברקליס

באחרונה הסכים בנק ברקליס הבריטי לשלם קנס עתק של 450 מיליון דולר לרשויות בבריטניה ובארה"ב בגין חלקו בקנוניה של הבנקים הגדולים בעולם במסגרתה תיאמו ביניהם – בניגוד לחוק – את הריבית הבין-בנקאית בלונדון, שעל פי נקבעת הריבית בחלק גדול מהעסקות הפיננסיות בעולם.

חלקו של ברקליס בשערוריית תיאום הריביות, כמו גם העובדה שבנקים ברחבי תבל גורפים רווחי עתק משיתוף פעולה עם משטרים דכאניים ומשבר התייקרות מחירי המזון בעולם – הולידה מחאה מקורית בצורת שלטי גרילה סאטיריים שהוצבו ברחבי לונדון, אשר נראים כמו פרסומות של הבנק ברקליס. להלן מבחר דוגמאות.

"For the best fixed rates. Barclays". עקיצה על פרשת תיאום הריביות הכוללת גם משחק מילים שכן הביטוי "fixed rates" הוא בעל משמעות כפולה: הן תיאום ריביות בלתי חוקי והן ריבית קבועה על הלוואות שהבנק מעניק ללקוחות.

"ברקליס – מהמר על הרעב העולמי". ברקליס הוא אחד השחקנים המרכזיים בשוק הסחורות, ומבצע השקעות ספקולטיביות במוצרי מזון כדי לגרוף רווחים. ביטול הפיקוח בשוקי המזון ויצירת כלים פיננסים מתוחכמים כמו נגרים גרמה לנסיקת מחירי המזון, והבנקים מרוויחים הון מהתייקרות המחירים. לפי ההערכות, גרף ברקליס רווחים בסך 533 מיליון דולר מהשקעות ספקולטיביות במוצרי מזון.

"ברקליס היה לגמרי סבבה עם משטר האפרטהייד בדרום אפריקה".

עוד באותו עניין:
מחקר חדש: הורמונים משתוללים של גברים מונעים מהם לקבל החלטות כלכליות שקולות
סוחר או מתחזה? המציאות עולה על כל דמיון
אצבע משולשת לקפיטליזם
הנסיך הקטן והמשקיע
איזהו גיבור – המפיל את הבנק
מזל טוב: שמשת הבנק המנופצת הראשונה של המחאה החברתית
להיות בשמחה תמיד!

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew