מי כיסה את בית קק"ל בצילומים של הריסת הכפר הבדואי אל-עראקיב?

פעילים נגד הריסת הכפר הבדואי אל-עראקיב כיסו בסוף השבוע את בית קק"ל בתל אביב בעשרות צילומים המתעדים את הרס הכפר. בצילומים נראים טרקטורים של מנהל מקרקעי ישראל כשהם הורסים את בתי הכפר. כמו כן הודבקו על קירות המבנה מודעות עם חומר הסברה נגד הרס הכפר.

"אל תכסו ביערות את גניבת הקרקעות"

בהודעה שמסרו הפעילים נכתב כי הפעולה נעשתה בהודעה שנמסרה, נאמר כי הפעולה נעשתה "במחאה על שותפתה של קק"ל בפשע דחיקת התושבים הערבים-הבדואים בנגב מאדמותיהם. במסגרת המאמצים "לייהוד" הנגב ולפינוי הבדואים, החכירה ממשלת ישראל חלק ניכר מאדמות הכפר לקק"ל כדי ליערן. בשנת 2005 חנכה קק"ל את "יער השגרירים" על אדמות הכפר. לאחרונה נטעה קק"ל עשרות אלפי עצי סרק, בעלות עצומה, רק כדי למנוע מהתושבים להתקיים בכבוד במקומם".

הפעילים כתבו עוד כי "אנחנו דורשים מקק"ל להפסיק לשתף פעולה עם גניבת הקרקעות ודחיקת הבדואים מאדמותיהם, וקוראים לקק"ל: אל תכסו ביערות את גניבת הקרקעות!". כמו כן קראו הפעילים לציבור להגיע לבית קק"ל כדי להתרשם מהתמונות וללמוד על הנושא.

* * *

לקריאה נוספת:

דברים מבית הקברות של אל-עראקיב – שייח' סיאח אל-טורי

קצת לפני הימים הנוראים – אראלה דונייבסקי

ממשלת ישראל נגד אזרחי מדינת ישראל – גדי אלגזי

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew