הצבא האמריקאי סירב להשתמש ב"קרן כאב" באפגניסטן, אז משתמשים בה נגד אזרחי ארה"ב

"קרן כאב" בלתי נראית שפותחה במימון צבא ארה"ב והיתה אמורה לשמש את הכוחות בשדה הקרב באפגניסטן, תשמש במקום זאת נגד אזרחים בתוך ארה"ב עצמה. הקרן, אשר פועלת באמצעות קרינה אלקטרומגנטית ממוקדת, יוצרת אצל מי שנפגע ממנה תחושה בלתי נסבלת של מכת אוויר חם (קצת כמו זו שמרגישים כשפותחים תנור לוהט). חלק מהאנשים שניסו את המערכת בעצמם סיפרו כי מדובר בכאבי תופת, ובמקרה אחד אף דווח על חייל שהשתתף בניסוי וסבל עקב כך מכוויות חמורות.

קרן הכאב, או בשמה הרשמי "מערכת הרחקה פעילה", הועברה הקיץ לידי כוחות צבא ארה"ב באפגניסטן, והיתה אמורה לשמש שם כאמצעי לפיזור התקהלויות. עם זאת, הכוחות האמריקאים באפגניסטן סירבו להכניס את המערכת לשימוש, והחזירו אותה לארה"ב. הצבא לא סיפק נימוק לסירוב לאמץ את המערכת, וההסבר היחיד שמסר היה כי "הצורך המבצעי במכשיר לא אושר על ידי המפקדים".

לאחר שצבא ארה"ב קבע כי המערכת אינה מתאימה לשימוש באזורי לחימה, הוחלט להכניס את המערכת לשימוש בתוך תחומי ארה"ב, נגד אזרחים אמריקאים. במקרה זה, אסירים בבית כלא בקליפורניה. בית הכלא קיבל את המערכת בחינם במסגרת ניסוי של משרד המשפטים האמריקאי והאוניברסיטה של מדינת פנסילבניה. או במילים אחרות, מדובר כאן בניסויים באסירים.

חייבים להודות שזה נשמע לא טוב. קרן כאב שפותחה לצרכים צבאיים, תשמש נגד אזרחים, במסגרת ניסוי במימון ציבורי, ששפני הניסוי בו (האסירים) מעולם לא התנדבו להשתתף בו.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
חיות פלסטיק
רות פצ'ה
מחשבים יותר אנושיים מבני אדם
נמרוד הלפרן | על פי ויליאם מקפי
לוגואים כנים
ויקטור הרץ

תגובה אחת

  1. א.תה
    מרץ 19, 2015

    לא יאומן כיסופר
    בקרוב אצלנו לפיזור הפגנות בדרום הארץ

    להגיב

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

להגיב

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.