הסיוט של אקירה קורוסאווה מתגשם

האם הסיוט של אקירה קורוסאווה מתוך סרטו "חלומות" הולך ומתגשם ביפן של ימינו? "הר פוג'י באדום", אחד משמונה חלומות של במאי הקולנוע היפני שנכללו בסרטו משנת 1990, מתאר תרחיש אימים בו כורים גרעיניים הממוקמים בסמוך להר פוג'י מתפוצצים בעקבות התפרצות הר הגעש. תושבי האזור המבוהלים המבקשים להימלט מפני הקרינה משליכים את עצמם לתוך הים. הנה קטע מתוכו.

התרחיש המסויט של קורוסאווה התגשם בחלקו במארס 2011 לאחר שרעש האדמה העז וגלי הצונאמי שהכו בצפון מזרח יפן, גרמו להתכה מלאה ודליפה בתחנת הכוח הגרעינית בעיר פוקושימה. אולם כעת מתברר כי בעקבות רעידת האדמה – אשר גרמה למותם של כ-19 אלף בני אדם – גברו הסיכויים להתממשות חלק נוסף מחלומו המבעית של קורוסאווה: התפרצות הר הגעש פוג'י.

הר פוג'י, המרוחק כ-100 קילומטר מטוקיו, התפרץ בפעם האחרונה לפני יותר מ-300 שנה. אולם מדענים טוענים כי רעש האדמה בשנה שעברה גרם לעלייה חדה בלחץ בתא מאגמה שנמצא כ-15 קילומטרים מתחת להר פוג'י. לדבריהם, רמת הלחץ כעת גבוה יותר משהיתה בעת התפרצותו האחרונה של הר הגעש בשנת 1707 – שהתרחשה פחות מחודשיים לאחר רעידת אדמה חזקה שפקדה את האזור.

מבט לכיוון טוקיו מהר פיג'י

מבט לכיוון הר פיג'י מטוקיו

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew