נצחון למחאה החברתית בקנדה

שנה לאחר ההתקוממות שזכתה לכינוי "אביב המייפל" – ואשר כללה הפגנות ענק בהשתתפות מאות אלפי בני אדם – סטודנטים ברחבי מחוז קוויבק בקנדה חוגגים את נצחונם לאחר שראש ממשלת המחוז הטרייה, פאולין מרוואה, הודיעה על ביטול התוכנית להעלאת שכר הלימוד באוניברסיטאות שהובילה להתקוממות הסטודנטים, ועל ביטול חוק 78 שהטיל הגבלות קשות על עריכת הפגנות וקנסות כבדים על העבריינים.

"זהו נצחון מוחלט! אנו בפתחו של עידן חדש של שיתוף פעולה במקום עימות", הכריזה מרטין דג'רדן, נשיאת איגוד הסטודנטים של קוויבק. "כתבנו חד פרק בתולדות קוויבק. זהו נצחון לצדק ולשוויון", הוסיפה.

הודעת מרוואה באה בתום ישיבת הממשלה הראשונה בראשותה, לאחר שגברה מוקדם יותר החודש על ראש הממשלה היוצא, ז'אן שארה, בבחירות לראשות המחוז הקנדי דובר הצרפתית. שארה עורר את זעם הסטודנטים בקוויבק לאחר שהודיע בשנה שעברה על תוכנית להכפלת שכר הלימוד באוניברסיטאות במחוז. בחודש מאי 2012, בתגובה להפגנות הענק שפרצו בעקבות החלטתו,  יזם שארה את חקיקתו של חוק 78, אשר השעה למעשה את הזכות לאסיפה ולהפגנה.

עוד באותו עניין:
שמישהו יעצור אותי!
"פעולת המרי האזרחי הגדולה ביותר בתולדות קנדה"
"אביב המייפל": סירים ומחבתות במונטריאול
מהפכה בקוויבק

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew