המדינה האורגנית הראשונה בעולם

ממלכת בהוטן, אחת המדינות המבודדות ביותר בעולם הממוקמת בהרי ההימלאיה בין סין להודו, הודיעה על כוונתה להפוך למדינה האורגנית הראשונה בתבל. ראש ממשלת בהוטן, ג'יגמה טהינליי, הודיע כי ארצו מתכננת להפסיק כליל את השימוש בכימיקלים בחקלאות המקומית בתוך עשור.

"בהוטן החליטה להפוך לכלכלה ירוקה לאור העומס העצום שאנחנו מפעילים על כדור הארץ", אמר שר החקלאות של בהוטן, פמה ג'ימצ'ו. "השימוש בכימיקלים בחקלאות אינו תואם את אמונתנו הבודהיסטית לפיה עלינו לחיות בהרמוניה עם הטבע", הוסיף.

דו"ח שפירסם ג'ימצ'ו אשר מסביר את תוכניתה של בהוטן, ציין כי המעבר לחקלאות נטולת כימיקלים נועד לא רק להגן על הסביבה, אלא גם להכשיר חקלאים מקומיים בשיטות גידול חדשות שיסייעו להם להגדיל את היבולים, ולקרב את המדינה למצב שבו תוכל לספק את כל צרכיה באופן עצמאי.

צילום: גטי אימג'ס

בהוטן, המדינה הראשונה בעולם שזנחה את התפיסה השולטת בעולם לפיה יש למדוד צמיחה כלכלית על פי התוצר המקומי הגולמי, ייסדה בשנות ה-70 את מדד האושר הלאומי הגולמי, מדד אלטרנטיבי המגלם בתוכו בין השאר גם את רווחתם הרוחנית והרגשית של בני אדם, בריאותם, עושרם התרבותי, כמות הזמן הפנוי העומד לרשותם, מידת הנאתם מהחיים, שימור הסביבה, שוויון בחינוך ובהכנסות ועוד.

עוד באותו עניין:
חיסול ממוקד של ירקות לא עונתיים
שקר התוצר המקומי הגולמי
וידוי של כלכלן

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew