קיפולי נייר פוגשים אמנות רחוב

אמנית הרחוב הצרפתית מדמואזל מוריס התקינה בשנים האחרונות שלל יצירות קיפולי נייר (אוריגמי) ברחובות ערים בצרפת, וייטנאם והונג קונג. לדבריה, היא מעדיפה להציג את יצירותיה במרחב העירוני מאשר במוזיאון, מכיוון שכך תהליך היצירה הוא ספונטני ובלתי מתוכנן.

"אני אף לא בוחרת מראש להשתמש בחומרים מסוימים או את מיקום היצירות, אלא זורמת עם הדברים, ומשתמשת במה שיש לי באותו רגע. אבל אני תמיד משתמשת בחומרים פשוטים וקלים להשגה, ומשתדלת ככל האפשר להשתמש בחומרים ממוחזרים ולא מזהמים", סיפרה מוריס.

היצירות של מוריס הן זמניות, וכעבור מספר ימים היא חוזרת למקום ואוספת את מה שנותר מהיצירה, ועושה שימוש חוזר בחומרים. "זו הדרך שלי לא לכפות את עצמי יותר מדי על הקירות, ומעבר לכך אני אוהבת את העובדה שהיצירות לא מחזיקות מעמד לאורך זמן. כמו שנאמר: מעפר באת – ואל עפר תשוב", הוסיפה.

מוריס למדה את אמנות האוריגמי במהלך שהות בת שנה ביפן, ומאמינה בנתינה שלא על מנת לקבל דבר בתמורה. "למען האמת, הייתי רוצה להתפרנס ממה שאני עושה, וליצור פרויקטים בבתי ספר, בתי חולים ובמדינות שונות. אני רוצה להרגיש מועילה. הלוואי ואוכל לחלק לאחרים חלק ממה שאני מרוויחה, כמו רובין הוד. אמנם אין לי חץ וקשת אבל אני יודעת לקפל נייר מהר מאוד, ואולי זה יכול לעזור. אם כי בסופו של דבר, אני בסך הכל מדביקה נייר על קירות", אמרה.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew