קיפולי נייר פוגשים אמנות רחוב

אמנית הרחוב הצרפתית מדמואזל מוריס התקינה בשנים האחרונות שלל יצירות קיפולי נייר (אוריגמי) ברחובות ערים בצרפת, וייטנאם והונג קונג. לדבריה, היא מעדיפה להציג את יצירותיה במרחב העירוני מאשר במוזיאון, מכיוון שכך תהליך היצירה הוא ספונטני ובלתי מתוכנן.

"אני אף לא בוחרת מראש להשתמש בחומרים מסוימים או את מיקום היצירות, אלא זורמת עם הדברים, ומשתמשת במה שיש לי באותו רגע. אבל אני תמיד משתמשת בחומרים פשוטים וקלים להשגה, ומשתדלת ככל האפשר להשתמש בחומרים ממוחזרים ולא מזהמים", סיפרה מוריס.

היצירות של מוריס הן זמניות, וכעבור מספר ימים היא חוזרת למקום ואוספת את מה שנותר מהיצירה, ועושה שימוש חוזר בחומרים. "זו הדרך שלי לא לכפות את עצמי יותר מדי על הקירות, ומעבר לכך אני אוהבת את העובדה שהיצירות לא מחזיקות מעמד לאורך זמן. כמו שנאמר: מעפר באת – ואל עפר תשוב", הוסיפה.

מוריס למדה את אמנות האוריגמי במהלך שהות בת שנה ביפן, ומאמינה בנתינה שלא על מנת לקבל דבר בתמורה. "למען האמת, הייתי רוצה להתפרנס ממה שאני עושה, וליצור פרויקטים בבתי ספר, בתי חולים ובמדינות שונות. אני רוצה להרגיש מועילה. הלוואי ואוכל לחלק לאחרים חלק ממה שאני מרוויחה, כמו רובין הוד. אמנם אין לי חץ וקשת אבל אני יודעת לקפל נייר מהר מאוד, ואולי זה יכול לעזור. אם כי בסופו של דבר, אני בסך הכל מדביקה נייר על קירות", אמרה.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew