תגובות להענקת פרס נובל לשלום לאיחוד האירופי: "לפחות זה לא נובל לכלכלה"

חלפו שלוש שנים מאז ההחלטה להעניק פרס נובל לשלום לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, האיש שעומד בראש המנגנון הצבאי-מודיעיני הגדול ביותר בעולם ואשר ניהל באותה עת שתי מלחמות על אדמה זרה. כעת, אחרי שאובמה הפך לחתן הפרס האחראי לירי יותר טילי שיוט מאשר כל שאר זוכי פרס נובל לשלום גם יחד, החליטה ועדת הפרס להעניק את הפרס למדינות האיחוד האירופי בזכות הצלחתן לא להילחם זו עם זו.

"אני מניח שזה היה יכול להיות אפילו יותר מגוחך אם הם היו מחליטים להעניק לאיחוד האירופי את פרס נובל לכלכלה", הגיב העיתונאי הבריטי בנדיקט ברוגן על ההחלטה, תוך רמיזה לכשלון המתמשך של מנהיגות אירופה לבלום את משבר החובות ביבשת.

"התגובה הראשונית שלי היתה לפרוץ בצחוק, מכיוון שוועדת פרס נובל לשלום, הכוללת בעיקר פוליטיקאים לשעבר מנורבגיה, לעולם לא מפסיקה לשעשע ולאכזב", אמר הסופר וההיסטוריון הפקיסטני, טאריק עלי, בראיון לתוכנית הטלוויזיה Democracy Now. "זאת בדיחה מוחלטת להעניק לאיחוד האירופי את הפרס בתקופה שבה הוא מקדם בפועל מדיניות כלכלית שמגדילה את האבטלה ויוצרת פערים מעמדיים של ממש בכמעט כל מדינות אירופה, וגורם בכך לאלימות עצומה ברחובות יוון", הוסיף.

"הלילה כולם יחגגו באתונה, לא?", התלוצץ אד בולס, פוליטיקאי ממפלגת הלייבור בבריטניה, לאחר ששמע על ההחלטה להעניק את הפרס לאיחוד האירופי.

והנה תמונת מסך של אתר האיחוד האירופי בעת ההכרזה על זכייתו בפרס נובל לשלום. אירוני לא?

לא פלא איפה שאזרחים מרחבי אירופה הגיבו בתדהמה על ההחלטה להעניק את הפרס לאיחוד האירופי. "האם זאת בדיחה?", היתה תגובתה של עובדת סלון-יופי באתונה. "זה שם ללעג אותנו ואת כל מה שעובר עלינו".

עוד באותו עניין:
יוזמה לשלול מאובמה את פרס נובל לשלום

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew