החלום של רייצ'ל קורי

פעילת זכויות האדם רייצ'ל קורי נהרגה ב-16 במרץ 2003, והוא בת 23 בלבד, לאחר שנדרסה על ידי דחפור צה"לי בעת שניסתה להגן בגופה על בית של רוקח פלסטיני מרפיח, שביתו נועד להריסה לצורך הרחבת ציר פילדלפי. סרטון של קורי, בת 10, מדברת על חלומותיה.

"אני נמצאת כאן למען ילדים אחרים. אני כאן כי אכפת לי. אני כאן כי ילדים בכל מקום סובלים, וכי 40 אלף בני אדם מתים כל יום מרעב. אני כאן כי רוב האנשים האלה הם ילדים.

אנחנו חייבים להבין שהעניים נמצאים סביבנו, ואנחנו מתעלמים מהם. אנחנו חייבים להבין שניתן למנוע את מותם. אנחנו חייבים להבין שאנשים במדינות עולם שלישי חושבים, דואגים, מחייכים ובוכים בדיוק כמונו. אנחנו חייבים להבין שהם-אנחנו, ואנחנו-הם.

החלום שלי הוא לשים קץ לרעב עד שנת 2000. החלום שלי הוא לתת לעניים סיכוי. החלום שלי הוא להציל את 40 אלף בני האדם שמתים כל יום. החלום שלי יכול להתגשם, והוא יתגשם, אם כולנו נביט אל העתיד ונראה את האור הקורן ממנו".

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה באוגוסט 2012 תביעה אזרחית שהגישה נגד ישראל משפחתה של קורי, וקבע כי קורי היא זו שהביאה על עצמה את מותה. "ככה לא מתנהגים חברים", אמרה אמא של קורי, סינדי קורי, בתגובה לפסק הדין.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew