אישר בקשת חברות בפייסבוק – ונידון לארבעה חודשי מאסר

פעיל זכויות בעלי החיים והסביבה האמריקאי הוותיק רוד קורונדו נידון באחרונה לארבעה חודשי מאסר נוספים רק משום שאישר בקשת חברות שקיבל בפייסבוק מפעיל סביבתי אחר. בית המשפט קבע כי קורונדו הפר בכך את תנאי פיקוח קצין המבחן האוסרים עליו להיות בקשר עם אדם כלשהו הקשור לקבוצות פעולה ישירה בתחומי הסביבה וזכויות בעלי חיים.

מייק רוזל, אחד ממייסדי ארגון כדור הארץ תחילה (Earth First) ולשעבר מראשי ארגון גרינפיס, היה זה ששלח לקורונדו את בקשת החברות בפייסבוק. קורונדו אישר את הבקשה, והקלקת עכבר אחת זו עלתה לו בארבעה חודשי מאסר נוספים, לאחר שקצינת המבחן שלו טענה כי הפר את תנאי הפיקוח.

קורונדו, אשר היה בעבר פעיל בחזית לשחרור בעלי חיים ושימש גם כדובר הלא-רשמי של החזית לשחרור כדור הארץ, היה נתון לפיקוח קצין מבחן בעקבות הרשעתו בהפרעה לציד אריות הרים באמצעים לא אלימים במדינת אריזונה.

בקיץ 2006, בעת שריצה את עונש המאסר שהוטל עליו וזמן קצר לאחר שנולד ילדו הראשון, פירסם קורונדו מכתב גלוי בו הודיע על כוונתו לזנוח את דרך הפעולה של גרימת נזק לרכוש, ובמקום זאת לאמץ אמצעים אחרים לשינוי חברתי. "העולם שלנו זקוק כעת להרבה יותר אהבה והרבה פחות אלימות. שום דבר בעולם הזה לא משתנה בין לילה. אולם אם נחיה בשלום ונלמד את ילדינו היטב, אנחנו עשויים להוריש להם עולם טוב יותר מזה שהיה לנו", כתב קורונדו במכתב.

"אל תשאלו אותי איך לשרוף בניין. תשאלו אותי איך לגדל אבטיחים או איך להסביר לילד את הטבע… אני לא רוצה שיזכרו אותי בתור איש של הרס אלא בתוך אדם שמאמין בשלום ואהבה לכל", הוסיף.

רוד קורונדו

קורונדו לא חזר בו מאז מהדברים, וגם אינו מואשם כעת בביצוע פשע כלשהו, אלא רק בהפרת תנאי קצין המבחן. עם זאת, הוא נאלץ להיפרד למשך ארבעה חודשים מאסר מבת זוגו, ילדיו וחבריו, ותקופת פיקוח קצין המבחן בת שלוש השנים תתחיל מחדש עם שחרורו מהכלא.

קורונדו, אמריקאי ממוצא אינדיאני, נכלא בראשונה בשנת 1995 לאחר שנגזר עליו עונש מאסר של 57 חודשים בגין הרשעתו בסיוע להצתת מתקן מחקר באוניברסיטת סטייט מישיגן שלוש שנים קודם לכן. הפעולה, אשר גרמה לנזק בהיקף של 125 אלף דולר ולהריסת ארכיון מידע שצברה תעשיית הפרוות במשך 32 שנים ושנועד לשימושי הענף, בוצעה במסגרת "מבצע נושכים חזרה" של החזית לשחרור בעלי חיים – סדרת פעולות שבוצעה במהלך שנות ה-90 נגד מתקנים של תעשיית הפרוות ומעבדות שבהן בוצעו ניסויים בבעלי חיים.

לאחר שחרורו מהכלא, חזר קורונדו לפעולה ישירה למען בעלי חיים, ובשלהי שנת 2004 שוב הוגשו נגדו כתבי אישום, הפעם בגין הפרעה לציד אריות הרים על ידי כך שפירק מלכודת ופיזר בשטח שתן של אריות ים כדי להרחיק אותם מהציידים. בית המשפט הרשיע אותו וגזר עליו עונש של שמונה חודשי מאסר, ושלוש שנים של פיקוח קצין מבחן – אותה תקופת מבחן שבשל הפרתה לכאורה נשלח כעת קורונדו לארבעה חודשי מאסר נוספים.

בשנת 2007 שוב הועמד קורונדו לדין, הפעם בגין דברים שאמר בהרצאה שהעביר בשנת 2003 בעיר סן דייגו. במהלך ההרצאה, שכותרתה היתה "פעילות סביבתית מיליטנטית", בתשובה לשאלה מהקהל, הסביר קורונדו באופן כללי ביותר כיצד בונים מנגנון של פצצת תבערה, תוך שהוא נוטל את קנקן מיץ התפוחים שהיה מונח על השולחן לצורך ההדגמה. (דווקא המצגת שערכה אחר כך התביעה במהלך משפטו היתה הרבה יותר מפורטת ומדויקת).

חבר המושבעים במשפט לא הצליח להגיע להכרעה, והמשפט בוטל. בהמשך הגיע קורונדו לעסקת טיעון במסגרתה נגזרה עליו שנת מאסר. בדצמבר 2008 הוא שוחרר מהכלא.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
שיחות לילה
ליידי וינטר
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא אלך
יונתן פולק
משפט הבנקאים: המדינה התקפלה
מדור אסונות יחסי ציבור
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew