קורבנות הסופה בארה"ב שעליהם לא תשמעו

10,000 עכברי מעבדה, המשמשים לניסויים באוניברסיטת ניו יורק, טבעו למוות במרתף של מרכז המחקר של האוניברסיטה בעקבות ההצפות שגרמה סופת ההוריקן סנדי בעיר. לפי הדיווחים, צוות המחקר הרפואי מיקד את מאמציו בהגנה על המטופלים האנושיים באוניברסיטה, ועל כן לא התפנה לחילוץ העכברים הלכודים במרתף.

עם זאת, אלפי העכברים שטבעו למוות בהצפת מרתפי האוניברסיטה מהווים חלקיק – 0.002% לפי ההערכות – ממספר העכברים והחולדות שמומתים מדי שנה במסגרת ניסויים הנערכים בארה"ב. יתר על כן, לשם השוואה, מדי שבוע מתים לפחות מיליון עכברים כתוצאה מניסויים הנערכים בהם ברחבי העולם.

זו אינה הפעם הראשונה שבה מוסדות מחקר בארה"ב – אשר נוהגים להחזיק חיות מעבדה במרתפים כדי להסתיר אותן מעיני הציבור – מאפשרים לבעלי חיים לטבוע למוות. בשנת 2001, הסופה הטרופית אליסון גרמה להצפת מרתפי בתי הספר לרפואה בטקסס. באסון טבעו 34,000 עכברים וחולדות, 78 קופים, 35 כלבים ו-300 ארנבות. כעבור ארבע שנים, בשנת 2005, שטפונות שגרמה סופת ההוריקן קתרינה הביאו לטביעתם של למעלה מ-10,000 חיות מעבדה באוניברסיטאות במדינת לואיזיאנה.

עוד באותו עניין:
כלבי המגיפה
המפלצת מדוזה
לחופש נולדו
החזית לשחרור בעלי-החיים: מי, מה ולמה?
מאחורי המסכה: סיפורם של האנשים שיסכנו הכל כדי להציל חיות
בקרוב במזור? פשיטה לאור יום על חווה להרבעת בעלי חיים לניסויים

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew