ישראלים בעד הפסקת הסיוע הכלכלי מארה"ב

קמפיין ציבורי הקורא לממשלת ישראל להפסיק לקבל סיוע הכלכלי מארה"ב הולך וצובר תנופה. "מי שנותן את הכסף באמריקה – הוא שקובע מה לעשות פה. זאת לא עצמאות. לא הממשלה שלנו מחליטה. מי שמחליט זה אמריקה בגלל הכסף שהם נותנים, וזאת הבעיה. כל האינטרס שלהם כשהם נותנים לנו את הכסף, זה לא בגלל שהם אוהבים אותנו, אלא זה משנאה שהם שונאים אחרים", נאמר בסרטון שהפיק קמפיין "לחרות ציון"

מלבד הפגיעה בעצמאות הפוליטית של ישראל, יש גם סיבות כלכליות להפסיק את הסיוע הכלכלי מארה"ב. מאז שישראל החלה לקבל סיוע מארה"ב בשנת 1973, נרשמה האטה בצמיחה הכלכלית בישראל, הפערים החברתיים התרחבו, והעצמאות הפוליטית של ישראל נפגעה. עוד כאן.

האם ידעת כי בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת צמחה כלכלת ישראל בשיעור ממוצע של 5.6%. דווקא לאחר שישראל החלה לקבל סיוע כלכלי מארה"ב בשנת 1973, צנח שיעור הצמיחה השנתי הממוצע במשך עשרים וחמש השנים הבאות ל-1.5%.

אם לא די בכך, ישראל מחויבת לרכוש מוצרים מתוצרת ארה"ב ב-70% מסכום הסיוע האמריקאי. תנאי זה, אשר למעשה מסבסד את התעשיות הבטחוניות האמריקאיות, מאלץ את צה"ל לרכוש מוצרים שלעתים יקרים יותר ופחות איכותיים ממוצרים ישראליים מקבילים. עקב כך גם נגרם הפסד כלכלי לחברות ישראליות שצה"ל אינו קונה מהם.

מאחר שהסיוע האמריקאי לישראל תלוי בהענקת סיוע אמריקאי גם לאויביה, ישראל צריכה לקנות עוד יותר נשק כדי לשמור על יתרון צבאי. בסופו של דבר היא מוציאה לפחות 1.6 דולר כנגד כל דולר שהיא מקבלת.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. si vis pacem para bellum
    יול 31, 2014

    מעניין שאותם אנשים שמתבטאים בעד BDS וסימון מוצרים מההתנחלויות הם גם נגד ישראלים שמחרימים עסקים שהביאו שמחה על הרג חיילים ואזרחים ישראלים.
    אז זה מוסרי להחרים עסקים או לא?

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew