איך להפסיק להיות סטרייט/ית בשבעה צעדים קלים

בפוסט שלפניכןם הוראות הכנה לחוברת קטנה שתכניס אתכןם לצרות גדולות: חלקו את "איך להפסיק להיות סטרייט/ית ב 7 צעדים קלים" לנוער שסביבכןם (בתי-ספר, קניונים וכו') וראו איך השד ההומופבי יוצא מהבקבוק הליברלי של ההורים שלהםן. בהמשך הפוסט תמצאו תמונות ותיאור קצר של חלוקה שערכו קולקטיב משפריצות בשיתוף "האגודה לצמצום ההטרוסקסואליות" ליד בתי-ספר בבאר-שבע, וכן את הטקסט והתמונות של החוברת באופן קריא (בלי להוריד קבצים). את החוברת אייר מיש. תהנו!

הוראות הכנה:

 1  הורדה: הורידו את החוברת בפורמט PDF

 2  הדפסה: החוברת מגיעה כדף A4 דו-צדדי, אותו יש לגזור ולקפל לפי ההוראות בהמשך. שימו לב להדפיס את הדף ללא שוליים. זה חשוב מאד. כמו כן יש להקפיד להדפיס בהיפוך הנכון: כשהמדפסת הופכת את הדף כדי להדפיס בצד השני (או אתןם הופכותים, תלוי במיכשור) אז ריבוע השער (רקע אפור עם פרפרים והכותרת של החוברת) צריך לצאת בדיוק בצד השני של הטקסט שכותרתו "לדמיין". נסיון או שניים בהיפוכים וזה יהיה יותר ברור.

 3  גזירה: יש לחתוך את דף ה A4 לרבעים. אפשר לחתוך לחצי, ואז כל חצי שוב לשניים, לאורך הקוים. שימו לב שבכל רבע יש שני עמודים מכל צד – אל תגזרו לשמיניות!

 4  סדרו את הרבעים כך: רבע ראשון הוא זה עם השער הקדמי והאחורי. הניחו אותו עם השערים למטה (לכיוון השולחן) והטקסט "לדמיין" פונה למעלה (אליכןם) עליו הניחו את "למצוא שותף/ה", עם הטקסט "למצוא שותף/ה" פונה למעלה (אליכןם). הטקסטים תמיד מימין והציורים משמאל. הבא בתור הוא "לתת משמעות", ואחריו, אחרון, "להתלבש". כעת ישרו את הערימה כך שהרבעים יהיו בדיוק אחד על השני.

 5  שידוך: שימו בעיניים ערמומיות פיסת קל-קר על השולחן, קחו שדכן ופסקו את זרועותיו בהסכמה, כך שבצד אחד יהיו הסיכות ובצד השני משטח ההידוק. שימו את הערימה על הקל-קר ברכות, כשפניה כלפי מטה (כלומר הרבע של השערים פונה למעלה). קחו נשימה עמוקה ולחצו סיכה או שתיים לאורך הקו המצויר על הרבע של השערים. לוקח קצת זמן להבין היכן להניח את המהדק כך שהסיכות יצאו בדיוק על הקו, כשתהיו במקום הנכון אתן תדעו את זה. הסיכות ינעצו לתוך הקל-קר דרך העמודים. אההה… הפרידו את הקל-קר מהעמודים וקפלו בעזרת האצבעות את הסיכות (עלול לדגדג).

 6  קיפול: בעזרת סרגל או קצה השולחן, קפלו את החוברת באמצע, ועיברו על הקפל לחיזוק באמצעות חפץ ישר כלשהו.

 7  מוכן! חלקו לנוער מסביב (:

רשמים מחלוקת החוברות בבתי-ספר בבאר-שבע:

הפעילות מסרו: "חילקנו מול מקיף א' ובפתח של תיכון תלם. הנערות היו, כצפוי, יותר אוהדות, שתיים מהן מאד התלהבו, אחת לקחה עותקים נוספים לחלק לחברותיה, אחרת רצתה פרטי קשר שלנו כי היא "כותבת עבודה בנושא". הנערים היו יותר נבוכים, מתעלמים, ולפעמים אף מקללים וכועסים. אבל חלקם לקחו את החוברת בכל זאת. חולקו כ 50 עותקים בסך-הכל."

עוד צילומים כאן

ועכשיו הטקסטים והאיורים של החוברת עצמה:

איך להפסיק להיות סטרייט/ית ב 7 צעדים קלים*
* העלון כתוב בלשון זכר ונקבה במעורבב, זה בכונה.

לדמיין

בדמיון מותר ללכת לכל מקום, להגיד כל דבר לכל אחד. לנשק על השפתיים את החבר הכי טוב, לשיר שיר אהבה סוער מעל הבמה באולם ההתעמלות לרונה ולארז גם יחד, או לשנות את הגוף שלנו בכל דרך שנרצה. זהו כלי פשוט וחזק שתוכל/י להשתמש בו כדי לשנות את המין או המגדר שלך, או לנסות תשוקות חדשות.

למצוא שותף/ה

אם החברות מציקות או החברים לועגים, או שמפחיד לנו לשתף אותם – כדאי למצוא חברות נוספות שיתמכו בנו ויאהבו אותנו בלי לשפוט אותנו. אולי בין תלמידות ותלמידים שלא התקרבנו אליהןם בעבר, יש מישהי כזה? אפילו חבר טוב אחד או חברה תומכת אחת יוכלו לעזור המון!

לתת משמעות

החלום בו המין שלך השתנה מנקבה לזכר, או הציפייה לריח של השיער של החברה הכי טובה שלךְ, או ההתרגשות בשיעור ספורט מהבנים שמסביב – לחויות כאלה אפשר לתת משמעות וחשיבות. לא לפטור אותן ב"חד-פעמי" או ב"מקרה" – לאמץ אותן ולאהוב אותן ולהפוך אותן לחלק מאיתנו. הן יהפכו לזיכרונות מתוקים כשנתבגר. חבל להתביש – נתחיל להתרגש!

להתלבש

לבד בחדר מול מראה, או ברחוב, או למסיבה, או לים – להתלבש איך שבא לך, איך שהית רוצה לראות את עצמך. להתאפר. לא להתאפר. אפשר גם לדאוג שחבר/ה טוב/ה ת/יהיה שם לתמוך בך… ואז להרגיש. להרגיש את הגוף בבגדים האלה שאף פעם לא היה לך אומץ ללבוש. תתחדש/י!

ליצור

לכתוב סיפור או לציר קומיקס (כמו זה!), להמציא מופע או לחבר שיר. לתת ביטוי למה שקורה לך ביצירה.

להפסיק להדחיק

לפעמים אנחנו מרגישות משהו שנדמה לנו שהוא אסור. אז אנחנו שוכחים אותו. לא חושבות על זה. אפשר לנסות לשהות בתוך הרגש הזה, להינות ממנו, לבדוק איפה הוא מופיע בגוף: פרפרים בבטן? התכוצות בחזה? חולשה בבירכיים? אם נפסיק להדחיק, נוכל להתחדש בזהות מאממת יותר כבר בשנת הלימודים הזו!

להמציא מילה

אין מספיק מילים לתאר את כל מה שאנחנו מרגישים וחושבות, אז צריך להמציא. אתה מרגיש כמו בת וגם רוצה שיגדל לך הרבה שיער על החזה? תמציא לך מילה. מילה מעצימה, יפה, שתתן לך כח. את נמשכת לחברה הכי טובה שלך וגם לא רוצה להתחיב לאף אחת/אחד? תמציאי מילה, מילים, משפטים. רגשות ומחשבות שיש להם מילים יהיו יותר נוכחים בחיים שלך.

עלון זה הוא מחווה של כפיות טובה | מופץ כחומר ע"י האגודה לצמצום ההטרוסקסואליות

2012 – כל הזכויות לא שוות כלום

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew