וכיתתו נשקם לכלי נגינה

משטרת מקסיקו נוהגת להשמיד כלי נשק ופריטי ציוד לחימה שהוחרמו מארגוני פשע במדינה. האמן המקסיקני פדרו רייז החליט לרכוש מהמשטרה את גרוטאות הנשק, וליצור מהן כלי נגינה.

רייז רכש 6,700 כלי נשק שהוצאו מכלל שימוש ויצר מהם 50 כלי נגינה, בהם כלי נשיפה, מיתר והקשה, כמחאה על האלימות הגואה בארצו. בהמשך הוא גייס מספר מוסיקאים, ויצא איתם לסיבוב הופעות עם כלי הנשק שהפכו לכלי נגינה.

"לא מדובר כאן בשינוי צורה בלבד", סיפר רייז על הפרויקט. "חשוב לזכור שכלי הנשק הללו גדעו את חייהם של אנשים רבים; הנגינה בכלים היא מעין טקס גירוש של השדים שהיו אצורים בכלי הנשק, אך גם תפילת אשכבה לזכר החיים שאבדו. זו גם קריאה לפעולה, מכיוון שלא ניתן להסתפק רק בעצירת האלימות במקום בו נעשה שימוש בנשק, אלא גם במקום שבו מייצרים אותו".

"יש פער בין אלימות גלויה לבין אלימות סמויה", המשיך רייז. "הצד הגלוי של האלימות הוא כמעט 80 אלף הרוגי ירי במקסיקו בשש השנים החולפות, אך הצד הסמוי הוא תערוכות של יצרני נשק, אכיפה רופפת של האיסור על מכירת נשק אוטומטי, ורווחי בעלי המניות המשקיעים ביצרניות נשק. זאת תעשיית ענק של מוות וסבל, שהחברה והתרבות אינה מוקיעה מתוכה. כלי נשק ממשיכים להיות מוצגים באופן מפתה על ידי הוליווד ומשחקי מחשב כאחד. יש שחקני קולנוע שמסרבים להצטלם עם סיגריה בסרט, אבל איש מהם עוד לא סירב לשחק תפקיד של גיבור חובב כלי נשק". 

הפרויקט הנוכחי של רייז, הנושא את השם Imagine, מהווה המשך לפרויקט "אתים במקום אקדחים" משנת 2008, שבמסגרתו התיך 1,527 כלי נשק ויצק מהם מספר זהה של אתי חפירה ששימשו לנטיעת 1,527 עצים.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew