חמאס השתלט על שידורי ערוצים 2 ו-10; צפוי שינוי בלוח המשדרים

חמאס השתלט אתמול על שידורי הטלוויזיה בערוצים 2 ו-10, קטע את שידורי הערוצים המסחריים ובמקומם הציג סרטי הסברה של הארגון. באחד מסרטוני ההסברה ששידר החמאס נראה טנק של צה"ל נפגע מטיל נ"ט, לצד הכיתוב "תזכורת לחיל השריון הישראלי". סרטון נוסף כלל אזהרות לאזרחי ישראל לגבי מה שעלול להתרחש אם כוחות צה"ל ייכנסו לפעולה קרקעית ברצועת עזה. לשירות הצופים, לצד הסרטונים הופיעו כיתובים בעברית ובערבית.

פרשנים בתחום התקשורת העריכו כי בעקבות השתלטות חמאס על ערוצי 2 ו-10, צפוי שיפור משמעותי באיכות התוכן המשודר. "ספק רב אם חמאס יאפשר את המשך שידורן של מהדורות החדשות בערוצים במתכונתן הנוכחית. לו הייתי רוני דניאל, הייתי מתחיל כבר עכשיו לחפש מקום עבודה חדש", העריך פרשן תקשורת, שביקש לשמור על עילום שם. "גם תוכניות שמשרתות את הטייקונים הישראלים או מוקדי כוח אחרים שמתחרים בחמאס – תוכניות כמו כלבוטק או לילה כלכלי – גם הן לא ישרדו בלוח המשדרים החדש. עם זאת, סדרה כמו 'חטופים' לא צפויה להיפגע", הוסיף.

השתלטות חמאס על ערוצי הטלוויזיה המסחריים באה בתגובה להחלטת ישראל לחסל את תשתיות התקשורת בעזה. חיל האוויר הפציץ בימים האחרונים שורה של משרדים של כלי תקשורת זרים ומקומיים ברצועה שדיווחו באופן ביקורתי על ישראל, בהם משרדי סוכנות הידיעות הבריטית AP והסוכנות הצרפתית AFP בעזה. בהפצצות עד כה נהרגו ונפצעו כתריסר עיתונאים. פרשנית רשת הטלוויזיה הרוסית RT סיפרה כי ימים ספורים לאחר הפצצת משרדי RT בעזה, התקבל במטה הרשת במוסקבה אי-מייל ממשרד ראש ממשלת ישראל בו נרמז כי כתבי הרשת בעזה הם יעדים לגיטימיים של צה"ל עקב דיווחי הרשת הביקורתיים על ישראל.

דובר ראש הממשלה נתניהו לעיתונות זרה, מרק רגב, הסביר כי ישראל החליטה שעיתונאים מקומיים בעזה אינם עיתונאים, ולכן הם מטרות לגיטימיות להפצצות צה"ל. "למיטב ידיעתי, לא נפגעו כתבים זרים כלשהם", אמר רגב בראיון לערוץ הטלוויזיה אל-ג'זירה באנגלית. כאשר נשאל בתגובה על ידי המראיין כיצד הוא יכול לטעון שאף עיתונאי לא נפגע כאשר בכל העולם משודרות תמונות של עיתונאים שנפצעו בהתקפת צה"ל, ענה רגב: "אה, אתה מדבר על… אז קודם כל, אולי כדאי שנקיים דיון על ההגדרה מהו עיתונאי". בשלב זה, קטע המראיין את דבריו של רגב, והטיח בו: "האם אתה טוען שערך חייו של עיתונאי מקומי נמוך יותר מזה של עיתונאי זר?". בתגובה, מלמל רגב משהו על כך שעיתונאים הם "אנשים לגיטימיים", אך הוסיף כי העיתונאים שנפגעו בהפצצות צה"ל שימשו כמגנים אנושיים של חמאס. המראיין לא הרפה: "האם אתה לא חושב שגם הפלסטינים ראויים לעיתונות חופשית משלהם?". תשובתו של רגב: "התקשורת של חמאס היא עיתונות חופשית? בוא נהיה רציניים".

דובר חמאס בעזה, טאהר נונו, אמר בתגובה כי רגב למעשה הכשיר בדבריו התקפות נגד מרבית כלי התקשורת בישראל. "האם רגב יכול לטעון ברצינות שיש בעיתון 'ישראל היום' או ברשות השידור עיתונות חופשית?", אמר נונו. "ומה לגבי מעריב? שלא לדבר על איך הטייקונים משתיקים כל ביטוי של עיתונות חופשית בערוצים 2 ו-10 או בידיעות אחרונות. נו באמת, בוא נהיה רציניים", הוסיף נונו.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew