צאצאים של מגורשי ספרד? יש לכם הזדמנות לעוף מישראל

ממשלת ספרד אישרה הצעת חוק שתאפשר הענקת אזרחות ליהודים שהם נצר ליהודים שגורשו מחצי האי האיברי לפני מאות שנים, כאשר השלטון הנוצרי אילץ אותם לבחור בין התנצרות לבין הגליה.

ועדת השרים לענייני חקיקה של ממשלת ספרד אישרה את הצעת החוק הממשלתית שתובא בשבועות הקרובים לאישור הפרלמנט הספרדי – השלב האחרון בדרך לאישורו וכניסתו לתוקף.

הנוסח הסופי של הצעת החוק, כפי שאושר על ידי ועדת השרים, קובע כי צאצאי הגירוש לא יידרשו לוותר על אזרחותם כדי לקבל אזרחות ספרדית. כמו כן נקבע כי האפשרות להגיש בקשה לאזרחות תהיה תקפה במשך שנתיים לאחר מועד אישורו של החוק על ידי הפרלמנט הספרדי, אך הממשלה תוכל במידת הצורך להאריך את תקופת ההרשמה משנתיים לשלוש שנים.

לפי איגוד הקהילות היהודיות של ספרד, אלפי יהודים ספרדים ברחבי העולם יוכלו ליהנות מאפשרות האזרוח החדשה, במיוחד כאלה החיים באמריקה הלטינית ובטורקיה, אליה נדדו רבים מכ-150 אלף מגורשי ספרד בעקבות צו הגירוש שהוציאו המלך פרננדו הראשון והמלכה איזבלה השנייה בשנת 1492. צו הגירוש בוטל באופן רשמי על ידי ספרד רק בשנת 1968.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew