"מיי ניים איז איניגו מונטויה, יו קילד מיי פליסטיניאן פאת'ר, פרפר טו דיי"

150 שחקנים, מחזאים, במאים ומפיקים אמריקאים חתמו על עצומת תמיכה במכתב האמנים הישראלים שקרא לתיאטראות שלא להופיע בהיכל התרבות באריאל, והודיעו כי גם הם יסרבו להופיע בהתנחלות.

בין החותמים העצומה: השחקנית סינתיה ניקסון (מירנדה מ"סקס והעיר הגדולה"); המחזאי עתור הפרסים טוני קושנר ("מלאכים באמריקה", "מינכן"); השחקן מנדי פטנקין (איניגו מונטויה מ"הנסיכה הקסומה"); איב אנסלר, מחזאית "מונולוגים מהוואגינה"; הבמאי הרולד פרינס, זוכה 21 פרסי טוני; שחקנית הקולנוע ג'ניפר טילי ("קליעים מעל ברודוויי"); שחקן הקולנוע אד אסנר ("JFK"); השחקנית הוותיקה ונסה רדגרייב; ותיאדור ביקל, ממייסדי התיאטרון הקאמרי בתל-אביב.

"מיי ניים איז איניגו מונטויה, יו קילד מיי פליסטיניאן פאת'ר, פרפר טו דיי"

"ב-27 באוגוסט, הכריזו באומץ עשרות שחקנים, במאים ומחזאים ישראלים כי לא יופיעו באריאל, אחת מההתנחלויות הגדולות בגדה המערבית, אשר לפי כל אמות המידה של החוק הבינלאומי הינן בלתי חוקיות. כשחקנים, במאים ומחזאים אמריקאים, אנו מצדיעים לעמיתינו הישראלים על החלטתם האמיצה", נכתב בעצומה שאורגנה על ידי הארגון היהודי-אמריקאי "קול יהודי לשלום".

"רובנו ככולנו שותפים לפשרות יום-יומיות עם מעשים פסולים. ולכן, כאשר בקבוצת אנשים מתעוררת לפתע הכרה בהירה כי הפשרה הבאה הנדרשת מהם היא בלתי נסבלת – והם מוצאים בתוכם את העוז לסרב לעבור את הגבול – איננו יכולים שלא להיות מאושרים, חדורי השראה ואסירי תודה".

"מרגש לחשוב שאמני התיאטרון הישראלים שסירבו להסכים לכך שעבודתם תנוצל כדי להצדיק כיבוש אכזרי שהם יודעים שאינו מוצדק… ואשר מונע כל סיכוי לשלום צודק ובר-קיימא עבור הישראלים והפלסטינים גם יחד. הם קיבלו החלטה נהדרת, והם ראויים להערכה מצד כל מי שחולם על צדק. אנחנו עומדים לצדם".

קריאה נוספת:

תיאטרון בובות – גדעון לוי

ברכט באריאל – עפרי אילני

המחזאית ענת גוב: "להופיע מעבר לקו הירוק – עבורי כמו חילול שבת"

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew