בנקסי: חג מולד שמח פלסטין

האמן הבריטי בנקסי יצר כרטיס ברכה לחג המולד במיוחד עבור תושבי פלסטין הנוצרים. כמקובל, הכרטיס מעוטר בציור נוף תנ"כי של ארץ הקודש, אך גם תוספת ברוח הזמן: חומה שמשסעת את נוף מולדתו של ישו.

בציור של כרטיס הברכה נראים מרים אמו של ישו (רוכבת על חמור) ובעלה יוסף, הנמצאים בדרכם לבית לחם, אך מגלים כי הדרך נחסמה על ידי חומת ההפרדה.

זו אינה הפעם הראשונה בה נוגע בנקסי בחומת ההפרדה ביצירתו. בקיץ 2005, במהלך ביקור בישראל ופלסטין, הוא צייר שורה של יצירות על חומת ההפרדה.

בעת ביקורו בארץ בשנת 2005, סיפר בנקסי כיצד פלסטיני זקן שראה את אחד מציוריו על החומה, העיר כי הציור גורם לחומה להיראות יפה. בנקסי הודה לו על המחמאה, ובתגובה ענה לו הזקן: "אנחנו לא רוצים שהיא תיראה יפה, אנחנו שונאים את החומה הזו. לך הביתה".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew