תזמורת ממוחזרת: להפוך זבל למוסיקה

במהלך עבודתו כטכנאי אקולוגי במזבלת ענק דרומית לבירת פרגוואי, אסונסיון, התיידד פאביו שאווז עם תושביה של שכונת העוני הסמוכה למזבלה שתושביה עוסקים למחייתם באיסוף פסולת למחזור ומכירתה. שאווז, מוסיקאי חובב, התרשם ממגוון החפצים שניתן למצוא בהררי הפסולת שמשאיות הזבל פורקות במקום, והחל לעמול יחד עם אחד מתושבי השכונה – בבית מלאכה מאולתר – על יצירת כלי נגינה מפחים, צנצנות, קרשים, מזלגות וחלקי פסולת אחרים שאספו במזבלה.

"זה היה מאוד קשה בהתחלה והיה כרוך בתהליך של לימוד, אבל לאחר ארבע שנים של ניסויים, גילינו איזה חומרים טובים יותר ליצירת תהודה, ובנינו את כלי הנגינה שבהם אנו משתמשים כעת", סיפר שאווז. "ואז יום אחד עלה בדעתי ללמד את ילדי התושבים לנגן בכלי הנגינה הממוחזרים שיצרנו". כך נולדה תזמורת אשר מונה כיום 30 צעירים וצעירות המשתמשים בכלי הנגינה הממוחזרים, ואשר זכתה להכרה בינלאומית ומופיעה ברחבי העולם. "העולם שולח לנו זבל, ואנחנו שולחים חזרה מוסיקה", סיכם שאווז.

סרט תיעודי בשם Landfill Harmonic מביא את סיפורה מעורר ההשראה של התזמורת.

 

 

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew