24 שעות – 126 שמות

הבלוגר האנונימי "אישתון" נחקר על ידי המשטרה האזרחית והצבאית בעקבות סדרת התחקירים שפרסם בבלוג שלו על התאבדויות בצה"ל ועל מחדלים של משרד הביטחון וצה"ל בהנצחת חיילים שמתו במהלך השירות הצבאי, תוך סילוף והסתרת נסיבות מותם. אישתון פירסם את ההודעה הבאה:

כבר מעל לשבועיים שהחקירה שלי מפורסמת בעיתונים. כל מה שהיה צריך לעשות, זה לתת רשימה של 126 שמות המקבילים ל-126 חללים שנטען על ידי משרד הביטחון שנפלו בשנה האחרונה, לצד רשימה של 126 סיבות מוות (ללא שמות). זהו. זה הכל.

מילא שהרשימה הזאת היתה צריכה להיות זמינה עוד ביום כיפור, כאשר טענו במשרד הביטחון כי יש 126 חללים, אלא שוודאי שהיום, 7 חודשים לאחר מכן, היא בטוח וחייבת להיות זמינה. זה עד כדי כך קל, אבל אף אחד לא נותן את המידע הזה. ממשיכים לחקור אותי שוב ושוב על עבירות טכניות ושוליות, שגם אם אתם לא מסכימים עם הדרך בה פעלתי, אתם חייבים להבין את ההבדל בין גודל החשיבות של ה"עבירה" שלכאורה ביצעתי כיחיד, אל מול המחדל והחוסר במידע העצום, מצד המדינה.

אז הנה, החיים פשוטים. צה"ל, משרד הביטחון, אגף הנצחה, מצ"ח, המדינה, למה לכם להסתבך עם חקירות? נציגי משרד הביטחון אמרו שוב ושוב בתקשורת שהמידע חופשי וזמין? אז החיים שלכם הולכים להיות ממש קלים עכשיו:

היום יום שני, 24.12.2012, 21:30, שבעה חודשים אחרי יום הזיכרון, בו הכרזתם על 126 חללים. קחו לכם 24 שעות. אם תשחררו עד מחר בערב רשימה עם 126 שמות ורשימה מקבילה עם 126 סיבות מוות לצד התאריכים של האירוע, שהתוכן שלהן אמיתי, ותתחייבו לשחרר את הרשימות מאז קום המדינה תוך שבוע וכמו כן תוציאו הודעה רשמית של משרד הביטחון כי מעתה תשחררו את כל הרשימות העתידיות, אני אודה באשמה בסעיפים המיוחסים לי כרגע ואשב בכלא מבלי להגיש ערעור (למרות שאינני אשם). מילתי היא שבועתי.

אני לכלא, המידע לחופש – זה נראה לי מחיר הוגן.

24 שעות – 126 שמות: צאו לדרך.

עוד באותו עניין:
אישתון – הבלוג
אישתון – פייסבוק

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew