מסעדה קניבלית חדשה התגלתה כתעלול לעידוד צמחונות

מסעדה גורמה חדשה בברלין שהודיעה על כוונתה להגיש מנות בשר אדם, ואף ביקשה לקראת פתיחתה מציבור הסועדים לתרום איברי גוף לצורך הכנת המנות הקניבליות שבתפריט, התבררה כתעלול של האגודה הגרמנית לצמחונות.

מסעדת פלימה (Flime), שהיתה אמורה לפתוח את שעריה מחר, הבטיחה לסועדים תפריט אקזוטי השואב את השראתו מהאוכל המסורתי של בני שבט הוואריקקה מברזיל. השבט נודע במסורת "קניבליזם של חמלה" – אכילת חלקי גופות של אנשים אהובים כדי להדגיש את הקשר שבין המתים לחיים, ולסייע להתמודד עם האבל.

מסע הפרסום של המסעדה לקראת פתיחתה עורר שאט נפש אך גם סקרנות, וכלל בין השאר ראיון וידיאו עם השף אדוארדו אמדו, בעליה כביכול של המסעדה, אשר סיפר כי בבעלותו מסעדה דומה בברזיל.

עיתונים רבים (בהם "גרדיאן" הבריטי ו"מעריב" הישראלי) נפלו בפח ודיווחו על המסעדה הקניבלית החדשה. כך למשל דיווחה כתבת העיתון הבריטי "גרדיאן" בברלין, קייט קונולי: "האם הייתם מוכנים להקריב את האשכים, השומנים בבטן או האוזניים שלכם לטובת מטבח אנין טעם? מסעדה ברלינאית שעומדת להיפתח בקרוב מחזרת אחרי סועדים שמוכנים לעשות פשוט כך: לתרום אברי גוף שיהפכו לארוחת גורמה על פי מסורת הבישול העתיקה של שבט באמזונס הנודע לשמצה בקניבליזם שלו".

מיקום המסעדה נשמר בסוד ממש עד לרגע האחרון, ולקראת פתיחתה הרשמית זומנה התקשורת למסיבת עיתונאים בה הובטח כי יוגשו דגימות של מנות שהוכנו מבשר אדם. עשרות העיתונאים שהגיעו לאירוע הופתעו לגלות במקום את נציגי אגודת הצמחונים אשר הסבירו כי מדובר במתיחה שנועדה להגביר המודעות להשלכות השליליות של צריכת בשר. במקום בשר אדם, נאלצו העיתונאים להסתפק בקרפים טבעונים.

אתר האינטרנט של המסעדה, אשר כלל במקור טופס בקשה לתרום איברים למסעדה (אשר התחייבה לשלם את הוצאות בית החולים של התורמים), הוחלף בהודעת גינוי לאכילת בשר.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

תגובה אחת

  1. רועי אפריאט
    דצמ 04, 2016

    אני מאוד רוצה שיאכלו אותי, על האש ועל מקום…

    להגיב

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew