"למה לישראלים לא אכפת משלום עם הפלסטינים"

כתבת השער של הגיליון החדש של השבועון האמריקאי "טיים" חושפת את מה שרבים בישראל כבר יודעים אך מתקשים להודות בו: לאחר שנתיים וחצי ללא אף פיגוע התאבדות בתחומי הקו הירוק, מה שמעניין את הישראלים זה הבורסה, שיזוף בחוף הים, שוק הנדל"ן והחיים הטובים. הפלסטינים? מי חושב עליהם.

הכתבה, שכותרתה "למה לישראלים לא אכפת משלום עם הפלסטינים", מתארת מציאות של ציבור אדיש, שכבר לא אכפת לו אם יהיה פה שלום או מלחמה, ואשר פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני נמצא בתחתית סולם העדיפויות שלו.

"אדישים על חוף הים" / צילום של אוריאל סיני, גטי אימאג'ס

"הישראלים כבר לא מוטרדים מהעניין. הם עסוקים בדברים אחרים; הם מרוויחים כסף; הם נהנים מקרני השמש של שלהי הקיץ. העולם סביבם אולי עדיין רואה בארצם מקום של סכסוך דמים עם ערבים שמשפחותיהם גרו פעם על אדמות ישראל, ושואל את עצמו האם ניתן לפתור את הסכסוך במשא ומתן, אבל הישראלים אומרים שהם כבר המשיכו הלאה", נאמר בכתבה.

"אבל חכו רגע. האם עמוק בפנים הישראלים לא יודעים שהשגת שלום עם הפלסטינים היא הדרך היחידה להבטיח את השגשוג והאושר של ישראל? ובכן, לא ממש. בסקר שנערך בחודש מארס בו התבקשו ישראלים לציין את "הבעיה הדחופה ביותר" שעומדת בפני ישראל, רק 8% מהיהודים בישראל ציינו את הסכסוך עם הפלסטינים – מקום חמישי אחרי חינוך, פשע, בטחון לאומי ועוני", נאמר בכתבה.

"האנשים בישראל אדישים", אמר אחד המרואיינים הישראלים לכתבה. "לא אכפת להם אם תהיה מלחמה. לא אכפת להם אם יהיה שלום. לא אכפת להם. הם חיים את הרגע".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew