בכל זאת אני כאן

ביוני 2003, היה לי הכבוד לשאת דברים בשם הסטודנטים המסיימים, בטקס הענקת תוארי בוגר ומוסמך, בביה"ס לכלכלה באוניברסיטת ת"א, שם סיימתי תואר ראשון בכלכלה בהצטיינות יתירה.

בדברים שנשאתי הבעתי ביקורת על אופי הלימודים במהלך התואר. למעשה, רק התיאוריה הכלכלית הניאו-קלאסית נלמדת בבית הספר. תיאוריות אחרות, דעות שונות וביקורת על התיאוריה הניאו-קלאסית אינן נשמעות בבית הספר כלל וכלל. מדינת רווחה, סוציאליזם, בעלי הון כלכלה סביבתית, וכלכלה אקולוגית הם מושגים שלא מוזכרים במהלך הלימודים.

חשוב להבין נושא זה במיוחד כעת כשברקע המחאה החברתית. במשך שנים ואולי אף עשורים, הוכשרו מאות ואלפי כלכלנים על ברכי התורה הניאו קלאסית בלבד. בתום הלימודים הם מוצאים עבודה במשרד האוצר, בנק ישראל ושאר המגזר הציבורי, כמו גם במגזר העיסקי – פיננסי. אין זה פלא איפה שמדינת הרווחה הסוציאל-דמוקרטית שהיתה פה פעם, הפכה בשלושת העשורים האחרונים למדינה קפיטליסטית – אוליגרכית.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
שקר התוצר המקומי
נמרוד הלפרן | על פי מרטין לותר קינג ורוברט קנדי
כאן אני עומדת
אריקה גולדסון
חיים ללא צמיחה כלכלית
צ'רלס איזנסטיין
ספריית הוידיאו של הון שלטון
היכל הבחילה של התאגידים
גרטה תונברג שרה מטאל
גרטה תונברג | ג'ון מולסק
לא רווחים, אלא חירות
אורסולה לה גווין
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew