למה עורך אתר GoGay מפחד מהשב"כ?

האם אתר האינטרנט GoGay, אשר מכתיר את עצמו כאמצעי התקשורת המרכזי של קהילת ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסג'נדרים בישראל, זונח את שלל גוני הריינבו לטובת אחידות פטריוטית בצבעי כחול-לבן?

יוסףה מקיטון דיווחה בבלוג שלה על השתלשלות אירועים מדאיגה אשר ממנה עולה כי אתר הלהט"ב הוותיק נטל לעצמו את תפקיד הצנזור, כאשר החליט למנוע פרסום קטע מתוך טור שכתבה מקיטון עבור GoGay, רק משום שמוזכרות בו חקירות השב"כ הנערכות בתחנת המשטרה ברחוב דיזנגוף בתל אביב.

הטור בגירסתו הבלתי מצונזרת פורסם בסופו של דבר במגזין המקוון ע' קווירית בליווי הערה שציינה כי אתר GoGay דרש לצנזר חלק מהטור. אולם הפרשה לא הסתיימה בכך. בעקבות הפרסום ב-ע' קווירית, מאיים GoGay בתביעה בגין הוצאות דיבה ולשון הרע נגד מקיטון ו-ע' קווירית.

כך כותבת מקיטון בבלוג שלה בלי גאולה:

"ד"ר גלעד פדבה ביקש ממני לכתוב 10 תחנות תרבות למדור בעריכתו בגו-גיי. כתבתי. הוא סירב לפרסם את ‫התחנה הרביעית בה מוזכר השב"כ. הצעתי שהיא תפורסם בבלוג שלי ונשים לינק אליה. הוא סירב. הצעתי להחליף אותה ‫בטקסט שמספר שהיתה כאן צנזורה. הוא סירב. שאלתי מה הסיבה לצנזורה, ולא קיבלתי תשובה. הטקסט פורסם בגיליון 44 של המגזין המומלץ ע' קוירית, שלא מפעיל צנזורה או עריכה על הטקסטים המפורסמים בו. גלעד פדבה וטל איתן אימו לתבוע אותי ואת ע' על הוצאת דיבה ולשון הרע והאשימו אותי באלימות…

הניתוח שלי לקריטריונים המחמירים של גוגיי לפרסום דברים על השב"כ להלן:

גוגיי הוא אתר תקשורת של הומואים שרוצים להיות לב הקונצנזוס הציוני. לשם כך הם צריכים להיות יותר מאצ'ואים מגברים סטרייטים ולהוכיח את שייכותם לקולקטיב הלאומי בבחינת "סליחה שאנחנו הומואים, אנחנו עושים צבא כמו כולם". לכן דברים דומים למה שכתבתי יכולים להתפרסם ב"הארץ" אבל לא בגוגיי. כתבתי על התופעה בטור "ביטחון לכולןם או לאף אחתד" שאף התפרסם בגוגיי, בו טבעתי את המונח "דומואים", הומואים שרוצים להיות דומים לקונצנזוס. קטעים".

בהמשך מביאה מקיטון גם את ההתכתבויות שלה עם פדבה (המשמש כעורך מדור "10 תחנות תרבות") ועם טל איתן, המנכ"ל והבעלים של GoGay.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew