מרד בחירות

יוזמה בפייסבוק קוראת לבעלי זכות הצבעה ישראלים להעמיד את קולם בבחירות לכנסת לרשות פלסטינים תושבי עזה, מזרח ירושלים או הגדה המערבית. בבסיס היוזמה עומד הרעיון לפיו על הישראלים לתת את זכות ההצבעה שלהם לפלסטינים ולממש את זכותם להצביע ביום הבחירות על פי העדפותיהם של הפלסטינים, במחאה על כך שפלסטינים החיים תחת כיבוש ישראלי הם משוללים זכות בחירה, למרות שתוצאות הבחירות בישראל ישפיעו על חייהם לא פחות מאשר על חיי הישראלים.

"זהו סירוב. מרד דמוקרטי. אנחנו פלסטיניות ופלסטינים, ישראליות וישראלים שמעתה מסרבים לשתף פעולה עם אשליית הדמוקרטיה. בבחירות הקרובות בישראל אנו, אזרחיות ואזרחי פלסטין, נממש את זכותנו האזרחית להצביע. אנחנו, אזרחיות ואזרחי ישראל, לא נצביע לפי צו מצפוננו, אלא נצביע כפי שעמיתנו הפלסטינים יאמרו לנו להצביע.

אנחנו מאמינים שכל בנות ובני האדם נולדו בצלם, שכולנו נולדו שווים. זהו לכאורה ערך אוניברסלי. אך החוק הישראלי הנוכחי והחוק הבינלאומי הנוכחי לא מתייחסים לאזרחיות ואזרחי פלסטין באופן שווה לאזרחיות ואזרחי ישראל. ללא שיטת ממשל הבנויה על עיקרון 'אדם אחד-קול אחד', ישראל לא יכולה להיות דמוקרטית. ללא שוויון בין אזרחים, האו"ם ומוסדות עולמיים אחרים לא יכולים להיות דמוקרטיים. השליטה בפלסטיניות ובפלסטינים חייבת להסתיים או שכל הפלסטיניות והפלסטינים צריכים לקבל זכות הצבעה בבחירות בישראל. להשאיר פלסטינים ופלסטיניות הנתונים לשליטה של מדינה שבה אינם אזרחים מלאים עומד בסתירה לערכים הדמוקרטיה הבסיסיים. אנו יודעים שעבור אנשים מסוימים, המעשה שלנו יראה פרובוקטיבי. מטרתנו אינה לעורר כעס, אלא חשיבה, דיאלוג ותיקון. הדבר היחיד שאנחנו רוצים הוא שוויון בין אנשים – בפלסטין, בישראל ובעולם.

אנחנו לא לבד. המאבק העולמי למוסדות שמשקפים שוויון בין בנות ובני אדם הוא ארוך וקשה. בקמפיין דומה ב-2010, אזרחיות ואזרחי בריטניה נתנו את קולם לאזרחי אפגניסטן, בנגלדש וגאנה. קמפיין דומה יתנהל בגרמניה ב-2013. אנחנו שואפים השראה מאחיותינו ואחינו בכיכרות בתוניס, מצרים, סוריה, מקסיקו, ספרד, ארה"ב ובריטניה, שואפים השראה ממאבקן של הנשים לקבלת זכות הצבעה, ההתנגדות ההודית לכיבוש הבריטי, המאבק לדמוקרטיה בדרום-אפריקה ומהתנועה לזכויות האזרח בארה"ב. הניצחונות שלהם נותנים לנו תקווה. אנו יודעות ויודעים שמאבק לצדק סופו לנצח".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew