איך לייצר שקית זבל אחת בלבד בשנה?

בריטי חובב מיחזור צבר במהלך שנה שלמה שקית אשפה אחת בלבד, לעומת יותר מ-450 ק"ג זבל שמייצר בממוצע תושב בריטניה בשנה, דיווח העיתון "דיילי מייל".

ג'ון ניוסון מהעיר ברמינגהם, הציב לעצמו אתגר בשנת 2012: למחזר את כל האשפה שלו. ניוסון הצמחוני גידל ירקות ופירות בגינת ביתו, וכך הצליח לצמצם את כמות עטיפות הפלסטיק של מזון שנרכש בסופרמרקט, אשר תופסות בדרך כלל את מרבית המקום בשקיות הזבל בבית. את שאריות המזון הוא השליך למיכל קומפוסט שהציב בחצר.

בה בעת, ניוסון בן ה-60 הקפיד למיין את כל הפסולת שיצר. הוא הפריד בין פלסטיק, זכוכית, פחיות מתכת, נייר וקרטון, והעביר אותם למיחזור. שקית הזבל הבודדה שצבר במהלך 365 הימים היתה מלאה באריזות פלסטיק שאינן ניתנות למחזור, ואשר לא מצא להן שימוש בבית. "רציתי לבדוק האם זה מעשי לנסות להעלות את שיעור המיחזור במשקי הבית בבריטניה לרמה של 80%-90% מהפסולת, לעומת רמה של כ-30% כיום", אמר ניוסון, העוסק בתחום המחקר הסביבתי.

עוד באותו עניין:
ארון בגדים אקולוגי: ללבוש שמלה אחת במשך שנה
דאמפסטר דייבינג – עכשיו גם תוכנית ריאליטי
מחזור החיים של הפלסטיק
תזמורת ממוחזרת: להפוך זבל למוסיקה
אמנות זבל
איש הגומי (לעיסה)
מה מסתתר בתוך אלבטרוס?

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew