מחקר: רוב ההורים משקרים לילדיהם

מחקר חדש קובע כי מרבית ההורים משקרים לילדיהם כדי להשפיע על התנהגותם, החל משקרים מאיימים כמו "אם לא תתנהג יפה יבוא שוטר" וכלה בשקרים שנועדו למנוע צער מהילד כמו "מעכשיו לאקי תגור בבית עם חצר ענקית ותקבל נשנושים כל היום" (אחרי שהכלבה מתה).

המחקר, שכלל 200 משפחות בארה"ב ובסין, מצא כי השקר השכיח ביותר הן בארה"ב והן בסין, הוא של הורים שמאיימים על ילדיהם כי ישאירו אותם לבד במקום ציבורי אם הם לא יתנהגו יפה. שקר אחר המשותף לשתי המדינות הוא הבטחות שווא לקנות לילד צעצוע במועד לא מוגדר בעתיד.

החוקרים חילקו את שקרי ההורים לילדים לכמה סוגים. הסוג הראשון כולל שקרים הקשורים להתנהגות בלתי נאותה של הילדים, ומלבד איום לקרוא לשוטר כולל גם איומים בנוסח "אם לא תבוא איתי יבוא מישהו ויחטוף אותך".

סוג אחר של שקרים נובע מהרצון להגן על רגשות הילדים, ובנוסף לשקרים אופטימיים על גורל חיות מחמד שמתו, כולל גם מחמאות כמו "אתה מנגן ממש יפה על הפסנתר" שנאמרות לילד שמנגן איום ונורא.

הורים עושים שימוש גם בשקרים מסוג שלישי שנועדו לאפשר להם לחמוק מהוצאות כספיות בלתי רצויות הקשורות לילדיהם. אחת הדוגמאות הנפוצות ביותר לשקר מסוג זה היא הכרזתם של הורים שנקלעו עם ילדיהם לפתחה של חנות צעצועים או ממתקים: "לא הבאתי איתי את הארנק, נחזור ביום אחר".

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew