בלאק בלוק מגיע למצרים

במהלך ההתקוממות של השבוע החולף נגד משטרו של הנשיא מוחמד מורסי, נראתה ברחובות מצרים תופעה חדשה ובלתי מוכרת עד כה במדינה: מפגיני גוש שחור (בלאק בלוק) אנרכיסטים עוטי כובעי גרב ודגלים שחורים שהתעמתו עם כוחות המשטרה.

בקהיר, פעילי בלאק בלוק השליכו בקבוקי תבערה לעבר בניין הפרלמנט המצרי ומספר סניפים של תנועתו של הנשיא, האחים המוסלמים. בעוד שבאלכסנדריה חסמו אנשי בלאק בלוק כבישים ומסילות רכבת.

"אתמול בלילה, האנרכיזם זנח את ציורי הגרפיטי והמפגשים המצומצמים, והתעורר לחיים ברחובות קהיר עם השלכתם של בקבוקי תבערה לעבר משרדים של האחים המוסלמים, ותוך הכרזה על עצמו ככוח חדש במהפכה החברתית המתמשכת שניצתה במצרים לפני שנתיים", דיווח הבלוג Even if Your Voice Shakes.

אנרכיסטים היו פעילים במצרים עוד בטרם המהפכה שהביאה להפלתו של שלטון מובארכ לפני שנתיים, אולם עד כה הם לא התארגנו כקבוצה גדולה תחת הדגל האנרכיסטי. הגוש השחור שהגיח לרחובות בהפגנות הימים האחרונים גם כלל נשים לא מעטות. "הרגע חלפה על פניי בריצה פעילת בלאק בלוק שלבשה שמלה ארוכה וניקאב (כיסוי פנים החושף רק את עיניה של האישה)", דיווחה העיתונאית רזאלה אירשד.

מפגינים באירופה ובארה"ב משתמשים בטקטיקת גוש שחור זה שנים, בעיקר בהפגנות גדולות. השימוש בטקטיקה זו היה נפוץ במיוחד בגרמניה בשנות ה-70, ובהפגנות הענק האנטי קפיטליסטיות של שלהי שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000. מפגיני בלאק בלוק נוהגים בדרך להסתיר את פניהם במהלך הפגנות, ורואים בגרימת נזק לרכוש אמצעי לגיטימי להשגת יעדיהם.

עוד באותו עניין:
עלון במצרים: "איך להפגין בחוכמה"
יודח הנשיא הבא (מי שהוא לא יהיה)
אמני גרפיטי בקהיר "העלימו" מחסומים
אלף פעמים לא

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew