אנחת רווחה בגרמניה: עוגיפלצת שיחרר את הביסקוויט החטוף

בחודש ינואר 2013 נגנב פיסלון מוזהב בצורת ביסקוויט ענק במשקל 20 ק"ג התלוי זה מאה שנים מחוץ למשרדי יצרנית העוגיות הגרמנית באלסן בעיר האנובר. זמן קצת אחרי היעלמותו המסתורית של הביסקוויט המוזהב, התקבל בעיתון מקומי מכתב כופר, כתוב באמצעות גזירי עיתון, בו דרש החוטף שהחברה תתרום עוגיות לילדים בבית חולים מקומי, ושהפרס בסך 1,000 יורו שהציעה החברה בתמורה להחזרת הביסקוויט ייתרם למחסה לבעלי חיים. למכתב צורפה תמונה של אדם לבוש כמו עוגיפלצת – המפלצת החביבה בעלת הפרווה הכחולה מ"רחוב סומסום" הידוע בחיבתו לעוגיות – כשהוא נוגס בביסקוויט המוזהב.

הנהלת באלסן מיהרה להתחייב כי תתרום 52,000 חבילות של ביסקוויטים, ל-52 ארגונים שונים, בהם בית חולים לילדים בהאנובר, אם הביסקוויט יוחזר. כעבור פחות משבוע התקבל מכתב נוסף מהחוטף-עוגיפלצת, בו הודיע כי החליט להחזיר את הביסקוויט לבעליו "משום שוורני (הכוונה כנראה לוורנר באלסן, מנהל החברה) אוהב את הביסקוויט כמוני, ועכשיו הוא בוכה ומתגעגע אליו כל כך. אני מחזיר אותו בחזרה!!!".

למחרת התגלה הביסקוויט המוזהב תלוי עם סרט אדום על צווארו של של פסל סוס, מחוץ לאוניברסיטת לייבניץ בעיר. עד כה לא נעצר אף חשוד בביצוע המעשה, והמצוד אחרי עוגיפלצת נמשך. 

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew