פרשת קו 300 – הגירסה העדכנית

בעקבות החשיפה כי אזרח אוסטרלי שעלה לישראל וגויס למוסד "התאבד" בתלייה לאחר שנחשד ככל הנראה בריגול, יצר עמיר שיבי גירסה מעודכנת לצילום המפורסם של אלכס ליבק משנת 1984. בצילום המקורי נראים שני אנשי שב"כ מובילים למעצר את אחד הפלסטינים שחטפו באותה שנה את אוטובוס קו 300 ולקחו את נוסעיו כבני ערובה. הצילום, שהוכיח כי הפלסטיני נלכד בחיים, הפריך את טענת דובר צה"ל לפיה הפלסטיני נהרג בעת השתלטות צה"ל על האוטובוס, והוביל בסופו של דבר לחשיפת העבודה כי אנשי השב"כ הרגו באמצעות אבנים ומוטות שניים מהפלסטינים שהשתתפו בחטיפה לאחר לכידתם, ובעודם כבולים.

בצילום המעודכן שיצר שיבי לוהקו לתפקיד אנשי השב"כ ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ' (ברקע ראש המוסד דאז, מאיר דגן, ושר הבטחון אהוד ברק), ואילו את תפקיד הפלסטיני שנרצח בדם קר ממלא האזרח האוסטרלי המנוח בן זיגייר, שנודע בכינוי "האסיר איקס".

עוד באותו עניין:
הסוד הישראלי שכולם מדברים עליו
אני המרגל שלך
25 שנים לחטיפת ואנונו: האמת נחשפת
ידע מסוכן
כל מה שרצית לדעת על האטום הישראלי ולא העזת לשאול

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew