אפקט הראייה הנרחבת

כשרואים את כדור הארץ בפעם הראשונה מהחלל, אסטרונאוטים רבים חווים שינוי תודעתי-הכרתי עמוק שזכה לכינוי "אפקט הראייה הנרחבת": תחושת התעלות ומודעות עמוקה לחיבור ההדדי בין כל צורות החיים, ויראת כבוד כלפי כדור הארץ.

"בשנת 1968 החללית אפולו 8 שוגרה לירח. החללית אמנם לא נחתה על הירח, אבל היא הקיפה אותו. אני צפיתי בשידור בטלוויזיה, ובשלב מסוים, אחד האסטרונאוטים אמר כבדרך אגב שעכשיו הוא יכוון את המצלמה לכדור הארץ כדי שהצופים יוכלו לראות. וזו היתה הפעם הראשונה בה ראיתי את כדור הארץ תלוי בחלל, וזה נגע בי לעומק". כך סיפר הסופר פרנק ווייט שטבע לראשונה את המונח "אפקט הראייה הנרחבת" ב-1987.

"Overview" הוא סרט תיעודי קצר מבית היוצר של קולקטיב פלנטרי, בהשתתפות אסטרונאוטים המספרים על השינוי שהתחולל בתודעתם לאחר שהביטו בכדור הארץ מהחלל.

גם אתם יכולים לצפות בכדור הארץ מהחלל, ממש כמו אסטרונאוטים מחוץ לאטמוספירה.

מצלמות שהותקנו בתחנת החלל הבינלאומית מאפשרות לצפות בשידור חי בכדור הארץ. צפו בשידור החי, מאתר נאס"א.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew