מרגיש בבית: יוצר "חמש מצלמות שבורות" עוכב בשדה התעופה בלוס אנג'לס

עימאד בורנאט, הבמאי הפלסטיני של הסרט "חמש מצלמות שבורות", עוכב על ידי רשויות ההגירה האמריקאיות בנמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס, שבו נחת כדי להשתתף בטקס חלוקת פרסי האוסקר של האקדמיה האמריקאית לקולנוע.

בורנאט נחת בנמל התעופה יחד עם אשתו ובנו ג'יבריל, בן שמונה, אולם פקידי ההגירה האמריקאים העבירו אותם לאזור המתנה בטענה שאין ברשותם את המסמכים המתאימים, הנחוצים כדי להוכיח כי הגיעו ללוס אנג'לס כדי להשתתף בטקס האוסקר. רק כעבור שעה וחצי, ובעקבות התערבות במאי הסרטים התיעודיים האמריקאי מייקל מור, הורשו בני משפחת בורנאט להיכנס לארה"ב.

"זה לא שאני לא רגיל לזה", אמר בורנאט לאחר התקרית. "כאשר אתה גר תחת כיבוש, ללא זכויות, זה אירוע יום-יומי", הוסיף. צפו בראיון עמו על התקרית. 

הסרט "חמש מצלמות שבורות", שביים יחד עם הישראלי גיא דוידי, יתמודד בטקס שיתקיים ביום ראשון הקרוב, על פרס האוסקר לסרט התעודה הטוב ביותר. הסרט מבוסס על חומרים שצילם בורנאט, תושב הכפר בילעין, במשך כמה שנים. בורנט הנציח את התבגרותו של בנו התינוק, ג'יבריל, במקביל למאבק הלא אלים שנקטו תושבי כפרו נגד הקמת חומת ההפרדה על אדמותיהם. לאורך הצילומים הוא ראה את חבריו הטובים וקרובי משפחתו נורים ונפצעים במאבק עם חיילי צה"ל, ואת מצלמותיו מנותצות בזו אחר זו.

[blip.tv ?posts_id=6533696&dest=-1 width="530" height="300"]

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew