מכבי אש בספרד סירבו לסייע בפינוי דיירים מבתיהם

מכבי אש בספרד סייעו למפגינים למנוע פינוי של גימלאית מביתה לאחר שפספסה תשלום חודשי אחד, והכריזו כי תפקידם "לשרת את הציבור ולסייע במקרי חירום" ולא להיות "מריונטות של הבנקים או של משרתיהם בממשלה".

כבאים בעיר א קורוניה בצפון מערב גליסיה התבקשו על ידי המשטרה לסייע לפרוץ לבניין דירות בו מתגוררת אורליה ריי, בת 85, לאחר שכ-200 מפגינים הצליחו לחסום את הכניסה לבניין נטול המעלית שבקומתו התשיעית היא מתגוררת. ריי, המתקיימת על פנסיה חודשית של כ-350 יורו בלבד (כ-1,700 שקל), החמיצה תשלום אחד בלבד עבור הדירה, בסך 126 יורו, אולם נדרשה להתפנות באופן מיידי על ידי הבנק שבבעלותו הדירה.

כאשר השוטרים שהגיעו לפנות אותה מהדירה נחסמו על ידי מפגיני קבוצת "לעצור את הפינויים", הם ביקשו סיוע מכבי האש בפריצה לבניין, אולם נכונה להם הפתעה. הכבאים שהגיעו למקום סירבו לסייע בפריצה לבניין ואף הצטרפו למפגינים והניפו עמם שלטים נגד הפינוי. בנוסף לכבאים בגליסיה, כבר הצטרפו ליוזמה גם מכבי אש מקטלוניה ומאזור מדריד שהודיעו כי לא ישתתפו בפעולה כלשהי "שתורמת לאי השוויון ולסבלו של מעמד העובדים". 

      בכרזה נכתב: "אנחנו מצילים אנשים, לא את הבנקים"

המצב החוקי הנוכחי בספרד, השקועה במשבר הכלכלי החמור ביותר מאז ימי הרודן פרנקו, מאפשר לבנקים לעקל בתים לא רק במקרים שהבעלים או הדיירים הקיימים צברו חוב, אלא גם במקרים שבהם בעלים קודמים של הבית לא פרעו חלק מחובותיהם. הבנקים בספרד, שחולצו שוב ושוב על ידי הממשלה וקיבלו סיוע של מאה מיליארד יורו, לא מהססים לנצל לטובתם את המצב החוקי בתחום הדיור, והוציאו יותר מ-350 אלף צווי פינוי מאז שנת 2008 לבעלי בתים שהתקשו לעמוד בתשלומי המשכנתא עקב התפוצצות בועת הדיור שיצרו הבנקים עצמם.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew