מהסוף להתחלה

עמוד פייסבוק בשם מהסוף להתחלה מציג תיאורים של אירועים היסטוריים ואישיים ועלילות של סיפורים – אבל מהסוף להתחלה. הנה מבחר אקראי.

עוזב את ישראל עצוב מיואש, לא מצליח לעמוד בתשלומי המשכנתא, עושה מילואים, הופך לאבא, מסיים תואר שני, מתחתן, משלים תואר ראשון, משתחרר מהצבא, מתגייס לצבא, עושה בגרויות, מתאהב בפעם הראשונה, מאושר ומלא תקווה. (ישראל ישראלי)

לא מצליחה לקיים יחסי מין תקינים במערכות יחסים זוגיות. שוכבת עם קרוב משפחה מבוגר, וחוזרת לחיי מין שמחים ופשוטים. (תמרה שביט)

הטרויאנים מחליטים שנמאס להם מהמתפרעים היוונים אז הם מכניסים אותם לסוס ענק ומוציאים אותם מטרויה. (דור מוסקל)

איש עני, שכל רכושו הוא עז, חי עם משפחתו בדירה צפופה. הם היו מרוצים יחסית ממצבם. יום אחד סיפר לרב כמה הוא שמח בחלקו. "הכנס את העז הביתה", אמר לו הרב. לאחר שבוע קשה במיוחד, פגש שוב את הרב וסיפר לו כמה קשה לו. "תוציא את העז", אמר הרב. מאותו יום חיו האיש ומשפחתו בעוני, אך הטראומה של השבוע עם העז צילקה אותם, והם כבר לא היו שמחים בחלקם. (אבינועם יגור)

אחרי הביזיון של מלחמת יום כיפור, ישראל כל כך שמחה על הניצחון המדהים במלחמת ששת הימים שלא אכפת לה להחזיר המון שטחים למדינות ערב. (דור סער)

אני מקיאה חתיכת שווארמה לצלחת, והיא מודבקת לגוש בשר במתקן צלייה. אחר כך הבשר מוקפא, נארז, מוטבל בדם ומושתלות בו עצמות. הוא נלקח במשאית למשחטה ונעטף בעור. כבשה גועה בפחד. (רוני לי)

המחאה החברתית מהסוף להתחלה: החיים בזבל ולאף אחד אין כסף, כל העם יוצא להפגין ברחובות, החיים בזבל ולאף אחד אין כסף. (אייל ברייב)

מספר הפליטים הפלסטינים ברחבי העולם הולך ופוחת מדור לדור, עד שלבסוף הישראלים מזמינים את אלו שנותרו חזרה לפלסטין. (אנטואן קסיר)

שישה מיליון יהודים נוסעים ברכבת הביתה. (לימור נחמיאס)

הצער והחרטה מלווים אותך כל יום, ואז את מחדירה עובר מת לרחם. (עדי סגל)

אני מתעורר לחיים בבית אבות, ומרגיש טוב יותר מיום ליום. כעבור זמן זורקים אותי מבית האבות כי אני בריא מדי. אני מקבל פנסיה ואז מתחיל לעבוד. כבר ביום הראשון בעבודה עורכים לכבודי מסיבה. אחרי 40 שנות עבודה, אני הולך לאוניברסיטה, חי חיי הוללות ובילויים, ואז עובר לבית ספר ויורד כיתה מדי שנה. אני הופך בהדרגה לתינוקי וחסר אונים, ונצמד להוריי רוב הזמן. אחרי תשעה חודשים של ציפה בתוך רחם, כל מה שנשאר ממני הוא ניצוץ אהבה בעיני הוריי. (מיכה קלשר)

התנ"ך: בני יהודה מחריבים את בית המקדש ויוצאים ברישיון כורש לגלות בבבל. נבוכדנאצר מחזיר אותם ובונה את בית המקדש באש. סנחריב מביא את בני ישראל להקים ממלכה מצפון להם, ולבסוף הם מתאחדים תחת שלטון שלמה, שמפרק את בית המקדש. הממלכה מתפרקת בימי דוד, ולאחר מכן מתפוררת לשלטון של שבטים שונים, שמאוחדים לבסוף בהנהגתו של יהושע בן-נון, שמיישב כנענים בעריהם ומוציא את בני ישראל אל מעבר לירדן, וההנהגה עוברת למשה, שמוליך את ישראל במדבר, מפרק את המשכן, מחזיר את התורה בסיני לשמיים, ומביא את העם באותות ובמופתים למצרים. לאחר תקופת שעבוד בא תור זהב, שבו בני ישראל הולכים ומתמעטים עד שהם עוזבים כמשפחה בודדת את הארץ לכנען. המשפחה מתפרקת וחלקה עובר לארם נהריים, עד שגם אברהם חוזר לשם. לאחר כמה דורות כל העולם מתאחד ומפרק את מגדל בבל. האנושות מתמעטת והולכת יחד עם בעלי החיים, עד שנותרת משפחה אחת, שנכנסת עם בעלי החיים הקיימים לתוך תיבה, העולם מתמלא במים ולבסוף מתייבש ומתגלים הרבה מאוד בני אדם מחוץ לתיבה. האנושות שוב הולכת ומתמעטת, עד שנותרים רק אדם וחוה, שנכנסים לגן עדן, מתפשטים ומחזירים את פרי עץ הדעת למקומו. ויהי בוקר ויהי ערב. בסוף העולם חוזר לתוהו ובוהו. (הלל גרשוני)

חמש מצלמות מתוקנות: חיילי צה"ל מסייעים לדוקומנטריסט פלסטיני מהכפר בלעין לתקן את המצלמות השבורות אותן הוא משום מה מתעקש להביא עמו להפגנות. (יואב אברמוביץ')

#השיטה מהסוף להתחלה: לאחר שנכשלו בניסיון להיכנס לכנסת, מתיישבים במאי מזוקן ועורך דין נכלולי בבר אפלולי בתל-אביב, ומתכננים תרגילי שחיתות וקשרי הון שלטון שטרם נראו כמותם, ושאותם מוציא אחר כך לפועל העורך הדין. (יובל דרייר שילה)

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew