המשטרה תבעה נהג שסטה מהכביש כדי לא לפגוע בחיה

המשטרה הגישה תביעה נגד נהג שנפצע אנוש לאחר שניסה להתחמק מפגיעה בחיה שחצתה את הכביש, והתנגש עם מכוניתו בעץ. עם זאת, בית המשפט ביטל את התביעה בטענה כי המשטרה מתאכזרת לנהג, שסובל מנכות של 100%, מתקשה לדבר וכושר הזיכרון והמודעות שלו נפגעו. כך דיווח עיתון "הארץ".

כתב האישום הוגש נגד נדר מתיאס, שבאחד מלילות חודש נובמבר 2011, בעודו בן 18, נפצע קשה מאד בהתנגשות מכוניתו בעץ. מתיאס סטה עם המכונית מנתיב נסיעתו, ירד לתעלה שלצד הכביש, והתנגש בעץ. נוסעת שישבה לצידו, ואשר נפצעה קל, העידה כי הוא ניסה להתחמק מפגיעה בחיה שחצתה את הכביש. מתיאס פונה במסוק לבית החולים רמב"ם כשהוא במצב של מוות קליני, ורק לאחר כחודש שב להכרה. עד היום הוא מתקשה לדבר, כושר הזיכרון והמודעות שלו נפגעו.

כל זה לא מנע ממחלקת התביעות של המשטרה להגיש נגד מתיאס כתב אישום בסעיפים של התנהגות הגורמת נזק, נהיגה ברשלנות וסטייה מנתיב נסיעה. התביעה הציעה עסקה לפיה הנאשם ירצה חצי שנה של עבודות שירות ורשיונו יפסל לארבע שנים. השופט בסאם קנדלפאת מבית משפט השלום בצפת, שביטל את התביעה, אמר בהחלטתו כי "על כורחך אתה תוהה איזה אינטרס ציבורי משרת ניהול ההליך הזה כנגד הנאשם, מלבד אכזריות לשמה".

עוד באותו עניין:
10 סיבות להיות שוטר

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew