פרץ קוד משחק וידיאו – והפך אותו לפמיניסטי

כאשר מייק מיקה ראה את האכזבה על פניה של בתו בת השלוש כאשר הבינה כי לא ניתן לשחק את דמותה של הנסיכה במשחק הוידיאו הוותיק "דונקי קונג", הוא החליט לעשות מעשה.

מיקה, מפתח תוכנה מקליפורניה, פרץ את הקוד של המשחק ויצר גירסה שלו. בניגוד למשחק המקורי – שבו גורילה אימתנית חוטפת את הנסיכה פאולן, וגיבור המשחק מריו צריך להציל אותה – בגירסה החדשה שיצר מיקה עבור בתו, הנסיכה היא שזו שצריכה להציל את מריו מידי הגורילה. מיקה גם העלה לאינטרנט את טלאי התוכנה כדי לאפשר גם לאחרים להפוך את היוצרות המגדריות במשחק.

כך סיפר מיקה: "בתי בת השלוש ואני מרבים לשחק ביחד במשחקי וידיאו ישנים. המשחק האהוב עליה ביותר הוא דונקי קונג. לפני יומיים, היא שאלה אותי אם היא תוכל לשחק במשחק בתפקיד הנסיכה פאולין, ולהציל את מריו. היא שיחקה קודם לכן בתפקיד הנסיכה טוד במשחק האחים סופר מריו 2, ובאופן טבעי הניחה שתוכל לעשות את אותו הדבר בדונקי קונג. הסברתי לה שבמשחק המסוים הזה אין אפשרות לשחק בתפקיד בת, ונראה היה שהיא ממש התבעסה מכך. אז מה הייתי אמור לעשות? עכשיו אני ער בחצות פורץ את הקוד ומחליף את מריו בנסיכה פאולין".

עוד באותו עניין. הגיימרית ומבקרת המדיה אניטה סרקיסיאן הוציאה את "עלמה במצוקה" – הפרק הראשון בסדרת הסרטונים הקצרים "משלים נגד נשים במשחקי וידיאו", העוסקת סטריאוטיפים נפוצים של דמויות נשים במשחקי המחשב.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew