האם פוליטיקאים יחויבו לענוד על בגדיהם את שמות התורמים שלהם?

בארה"ב החליטו לאמץ את הרעיון של השחקן וקומיקאי רובין ויליאמס, ופתחו עצומה הקוראת לחייב את חברי הקונגרס להופיע באירועים ציבוריים עם חליפות מיוחדות שעליהן יופיעו כל הלוגואים של התאגידים שתרמו להם במערכת הבחירות.

"מכיוון שמרבית התרומות למסעי בחירות של פוליטיקאים מגיעות מחברות גדולות ואנשים עשירים, החליפות יסייעו למצביעים לקבל מושג טוב יותר מי באמת עומד מאחורי כל מועמד", נכתב בעצומה. "לאחר הבחירות, מועמד שנבחר יידרש להמשיך ללבוש את הלוגואים של שמות הספונסרים שלו בכל אירוע רשמי או מפגש עם בוחרים. גודל הלוגו או שם התורם ישתנה לפי גודל התרומה. כל למשל, תרומה של מיליון דולר תצדיק לוגו בגודל של 10X20 ס"מ בקדמת החזה, ואילו ארוחה במימון לוביסט תיוצג על ידי כפתור בגודל מטבע. תרומות של אנשים פרטיים בסכום של פחות מאלף דולר יהיו פטורות", נאמר בעצומה.

העצומה, שנפתחה באתר האינטרנט של הבית הלבן, צברה קרוב ל-40 אלף חתימות – פחות ממאה אלף החתימות הנדרשות כדי שהממשל יחויב לפרסם תגובה רשמית לסוגיה שמועלת בעצומה.

כדי להמחיש את היוזמה, הנה ג'ון ביינר, יו"ר בית הנבחרים בארה"ב, לבוש בחליפת נהג מירוצים עם הלוגואים של 20 התורמים הגדולים ביותר שלו.

והנה התורמים הגדולים של ברק אובמה ושל ג'ון מקיין בקמפיין הבחירות לנשיאות בשנת 2008.

ואלו התורמים הגדולים של הילרי קלינטון, לשעבר שרת החוץ של ארה"ב, ושל הסנאטור לשעבר ריק סנטורום, בבחירות לסנאט בשנת 2006.

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew