מפגש מחודש

אמנית המיצג הסרבית מרינה אברמוביץ' ואמן המיצג הגרמני פרנק אווה לייזיפן, הידוע בשם אוליי, היו נאהבים ושותפים אמנותיים בשנות ה-70 וה-80. הקשר האמנותי והרומנטי העז בין השניים הוליד שורה של מיצגים משותפים, ובאחד המפורסמים שבהם, השניים נשמו הלוך ושוב זה לתוך פיו של זה, עד ששניהם התמוטטו מהרעלת פחמן חד חמצני.

הם יצרו יחד מיצגים במשך 12 שנה, אך ככל שיצירתם המשותפת הפכה קיצונית יותר, כך הורעו חייהם המשותפים של השניים. לבסוף, בשנת 1988 הם החליטו להיפרד, ובמחווה סמלית צעדו זה לקראת זה במשך שלושה חודשים משני קצות החומה הסינית בדרכם לפגישת פרידה אחרונה. מאז השניים כמעט לא נפגשו.

בשנת 2010, הציג המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MOMA) תערוכה רטרוספקטיבית של אברמוביץ'. במרכז התערוכה עמד מיצג בשם "האמנית נוכחת" שבמהלכו ישבה אברמוביץ' בשתיקה על כסא, מדי יום במהלך כל שעות הפתיחה של המוזיאון, במשך שלושה חודשים, כאשר מולה התיישבו בזה אחר זה מבקרי המוזיאון. אברמוביץ' נהגה לעצום את עיניה, ואז לפקוח אותן בבת אחת ולהביט בעיני מי שישב מולה.

ביום הפתיחה של התערוכה, היא הופתעה לגלות את אוליי יושב מולה. הנה סרטון של המפגש המחודש מתוך הסרט התיעודי "מרינה אברמוביץ': האמנית נוכחת".

עוד באותו עניין:
היוצר – סרט אנימציה
שיר אהבה אחר – סרט קצר
כמה אהבה שצריך

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

עוד באותו עניין...
לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew