מפגש מחודש

אמנית המיצג הסרבית מרינה אברמוביץ' ואמן המיצג הגרמני פרנק אווה לייזיפן, הידוע בשם אוליי, היו נאהבים ושותפים אמנותיים בשנות ה-70 וה-80. הקשר האמנותי והרומנטי העז בין השניים הוליד שורה של מיצגים משותפים, ובאחד המפורסמים שבהם, השניים נשמו הלוך ושוב זה לתוך פיו של זה, עד ששניהם התמוטטו מהרעלת פחמן חד חמצני.

הם יצרו יחד מיצגים במשך 12 שנה, אך ככל שיצירתם המשותפת הפכה קיצונית יותר, כך הורעו חייהם המשותפים של השניים. לבסוף, בשנת 1988 הם החליטו להיפרד, ובמחווה סמלית צעדו זה לקראת זה במשך שלושה חודשים משני קצות החומה הסינית בדרכם לפגישת פרידה אחרונה. מאז השניים כמעט לא נפגשו.

בשנת 2010, הציג המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MOMA) תערוכה רטרוספקטיבית של אברמוביץ'. במרכז התערוכה עמד מיצג בשם "האמנית נוכחת" שבמהלכו ישבה אברמוביץ' בשתיקה על כסא, מדי יום במהלך כל שעות הפתיחה של המוזיאון, במשך שלושה חודשים, כאשר מולה התיישבו בזה אחר זה מבקרי המוזיאון. אברמוביץ' נהגה לעצום את עיניה, ואז לפקוח אותן בבת אחת ולהביט בעיני מי שישב מולה.

ביום הפתיחה של התערוכה, היא הופתעה לגלות את אוליי יושב מולה. הנה סרטון של המפגש המחודש מתוך הסרט התיעודי "מרינה אברמוביץ': האמנית נוכחת".

עוד באותו עניין:
היוצר – סרט אנימציה
שיר אהבה אחר – סרט קצר
כמה אהבה שצריך

עוד באותו עניין...

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew