פרס נובל לשלום לברדלי מנינג

בחודשים האחרונים, חתמו למעלה מ-100 אלף בני אדם על עצומה הקוראת לוועדת פרס נובל לשלום להעניק את הפרס לחייל צבא ארה"ב, ברדלי מנינג, אשר נידון ל-35 שנות מאסר לאחר שהדליף יותר מ-700 אלף מסמכים של ממשלת ארה"ב לאתר ויקיליקס וחשף בתוך כך אין ספור שקרים, פשעי מלחמה ושחיתויות של ארה"ב.

העצומה, שעליה חתמו עד כה יותר מ-110 אלף בני אדם, מעניקה לחותמים גם אפשרות לנמק את תמיכתם, ואלפים מהחותמים כבר ניצלו אפשרות זו.

מנינג, ששירת כקצין מודיעין בבגדאד, נעצר במאי 2010 – זמן קצר לאחר שאתר ההדלפות ויקיליקס החל לפרסם כמויות עצומות של מסמכים צבאיים, תכתובות דיפלומטיות וסרטונים מהמלחמות באפגניסטאן ובעיראק. ההדלפה, הנחשבת לגדולה ביותר בהיסטוריה של מסמכים מסווגים, חשפה שקרים של ממשלת ארה"ב, פשעי מלחמה, שחיתויות, תשלומי שוחד, ריגול, עינויים ומעצרי שווא. המסמכים שהדליף מנינג לאתר ויקיליקס גם תרמו להצתת מהפכות דמוקרטיות בעולם הערבי ושינו לנצח את פני העיתונות הגלובלית. באוגוסט 2013 הוא נידון ל-35 שנות מאסר. לאחר מתן גזר דינו פירסם מנינג הצהרה.

עוד באותו עניין:
המחיר הכבד שצריך לשלם כדי לחיות בחברה חופשית
יוזמה לשלול מאובמה את פרס נובל לשלום
הקלטת הודאת ברדלי מנינג הודלפה
בלדה לגיבור: גרהאם נאש שר למען ברדלי מנינג
גאה להיות הומו: סיפורו של טר"ש מאוקלהומה
ממתי הפכה אמירת אמת לפשע בארה"ב?

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

פרטי כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew
he_ILHebrew