"המשט הגדול ביותר לעזה": שלוש ספינות ומאות כלי רכב יצאו לדרך

משט חדש להסרת המצור מעל עזה. בסוף השבוע הפליגו שלוש ספינות מבריטניה, מרוקו וקטאר בדרכן לעזה במסגרת מה שהוגדר על ידי המארגנים בתור "המשט הגדול ביותר שיצא לאזור עד כה". ספינות המשט יישאו מאות כלי רכב, סיוע הומניטרי המוערך ביותר מ-10 מיליון דולר וכ-380 בני אדם מ-20 מדינות.

שלוש הספינות יתכנסו בסוריה, שם תחבור אליהן שיירה יבשתית של סיוע לעזה. מסוריה ימשיכו הספינות לנמל אל-עריש בסיני, מתוך כוונה להכניס את שיירת הסיוע לעזה דרך היבשה. מארגני המשט מסרו כי בכוונת הספינות לעבור במקום שבו השתלטו חיילי צה"ל על המשט הקודם בחודש מאי – פעולה שבמהלכה הרגו לוחמי הקומנדו הימי תשעה ממשתתפי המשט – ולקיים טקס זיכרון בלב ים.

עדכונים על המשט ניתן למצוא באתר ויוה פלסטינה.

המצור על עזה ממשיך לאמלל את תושבי הרצועה למרות ההקלות האחרונות שעליהן הודיעה ישראל בעקבות אירועי המשט הקודם. כך למשל, איסור על הכנסת חומרי בנייה מונע שיקום בתים שנהרסו, והמים אינם ראויים לשתיה, מה גם שישראל מונעת הכנסת ציוד לשיקום המערכת.

[hana-flv-player
video="http://www.btselem.org/Campaigns/gaza/passages.flv"
width="500"
height="350"
clicktarget="_blank"
player="5"
autoplay="false"
loop="false"
autorewind="true"
skin="mejs-wmp"
/]

אוהבים את הכל שקרים

עזרו לנו להמשיך לשקר

אנחנו נהנים ליצור ולכתוב את "הכל שקרים". אבל זה דורש עשרות שעות עבודה והוצאות של מאות שקלים מדי חודש. היכולת להציע חוויית גלישה ללא פרסומות – שחשובה לנו, ואנחנו מקווים שגם לך – מתאפשרת בזכות התמיכה הנדיבה של קוראים כמוך. כל סכום יתקבל בברכה. כי תרומה שבאה מהלב היא מסוג המחוות שגורמות לנו להרגיש תחושת הערכה חמימה ונעימה.  

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

מידע כרטיס אשראי
זהו תשלום SSL מוצפן ומאובטח.

סה"כ תרומה: 25.00₪ חודשית

{amount} + {fee_amount} לכיסוי העמלות

בנוסף אפשר לתרום במטבעות הדיגיטליים לכתובות הבאות: 

ביטקוין: 3Dc9kNFmvpnuADrwHDmHsYGY1hATY2Yyey

אתריום: 0x737FA1c1e2EecB6CE66a9C460277b090a60B9e52 

לחץ/י על לשונית בכדי לבחור פלטפורמה להשארת תגובה

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew