מחאה במשחק גביע דייויס: פעילים פרצו למגרש בשל פגיעה בחופש הביטוי באוסטריה

שני מפגינים פרצו היום למגרש הטניס ביד אליהו באמצע משחק גביע דייויס בין דודי סלע ליורגן מלצר, במחאה על רדיפת פעילי זכויות בעלי חיים במדינה האירופית.

השניים אחזו כרזה ענקית שעליה כיתוב בגרמנית "לעצור את הדיכוי של המדינה נגד פעילי זכויות בעלי חיים" ומתחתיו כיתוב גם בעברית: "אוסטריה התביישי!" ו"פעילות חברתית אינה פשע".

צילום: אורן אהרוני

הפעילים שפרצו למגרש מסרו כי הפעולה נועדה "להעביר מסר לממשלת אוסטריה אשר בימים אלו מנהלת רדיפה משפטית ופוליטית כנגד 13 פעילים אוסטרים בולטים בארגונים לשינוי חברתי”. לדבריהם, הפעילים האוסטרים מואשמים ב"חברות בארגון פשע", למרות שהתביעה לא מציגה שום ראיות שקושרות אותם לביצוע פשעים כלשהם.

"למרות שחומר החקירה נגד הפעילים האוסטרים לא מעלה חשד לפעילות פלילית, 13 מהם עלולים להיכלא לתקופה של שנים ארוכות בשל פעילות כמו החתמה על עצומות, וקיום משמרות מחאה והסברה", אמר אחד הפעילים.

התנועה האוסטרית לזכויות בעלי חיים הצליחה לקדם רפורמות מרחיקות לכת בחוק אשר איימו על בעלי העסקים הגדולים. מעצרם האלים של הפעילים, שהתרחש יום לפני שתכננו לפתוח בקמפיין ציבורי גדול, מעיד יותר מכל על כך שהמהלך נועד להשתיקם, לחבל בהצלחות התנועה האוסטרית, ולהרתיע פעילים אחרים לשינוי חברתי.

אמנסטי אינטרנשיונל וארגוני זכויות אדם רבים, קבעו והזהירו כי המשפט נגד הפעילים מהווה סכנה לחופש הביטוי ולפעילותם של ארגונים חברתיים לא רק באוסטריה אלא בכל רחבי העולם.

הפעילים אף פנו לקהל ואמרו כי "אנו מתנצלים על ההפסקה הקצרה במשחק, אך חשוב שדעת הקהל העולמית תהיה מודעת לתקדים המסוכן שנוצר באוסטריה בימים אלו ממש. אנו מקווים כי המשחק יחזור למסלולו במהירות, וקוראים לממשלת אוסטריה להפסיק את הרדיפה הפוליטית ולבטל את האישומים המופרכים כנגד הפעילים, ולשים סוף לשימוש שנעשה בחוק הדרקוני כנגד תנועות לשינוי חברתי, בגינו יכולה כל אחת מהן להיחשב לארגון פשע".

לקריאה נוספת.

להגיב

*

אתר זה משתמש ב- Akismet להפחתת דואר זבל.

he_ILHebrew